Znaleziono 0 artykułów
08.01.2020

WOŚP dla Australii

08.01.2020
(Fot. Piotr Molecki/East News)

Jurek Owsiak zwrócił się do australijskiej Polonii z prośbą, aby środki zebrane podczas 28. Finału akcji w tym kraju przekazali na rzecz organizacji pozarządowych wspierających ofiary pożarów. 

Co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy aktywizuje miliony Polaków, nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Zbiórki organizowane są przez sztaby zagraniczne w blisko 30 krajach, w tym Anglii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Meksyku, Japonii i Australii. Zebrane w Finale środki są przekazywane na zakup sprzętów specjalistycznych dla oddziałów dziecięcych w Polsce. W tym roku część zebranych pieniędzy zostanie jednak przekazana na inny, równie szczytny cel. 

❗ Kochana Australio, Jesteśmy z Wami i myślimy o Was! Podczas 28. Finału WOŚP będziemy chcieli bardzo, bardzo mocno Was...

Posted by WOŚP on Tuesday, January 7, 2020

Jerzy Owsiak zwrócił się do australijskiej Polonii z prośbą, aby zebrane przez nich środki przekazano na rzecz organizacji pozarządowych wspierających ofiary pożarów w Australii. – Dziękujemy, że gracie razem z nami i bardzo prosimy Was, aby pieniądze zebrane na miejscu podczas Finału w Australii nie były przekazywane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a zostały przesłane na rzecz działającej u Was organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów, z którymi walczycie. Będziecie wiedzieli najlepiej, jak je zagospodarować – napisał w oświadczeniu szef WOŚP.

Pożary w Australii trawią kraj od czterech miesięcy. Od października żywioł objął swoim zasięgiem niemal pięć milionów hektarów ziem, zabijając 24 osoby i blisko pół miliarda zwierząt – niewykluczone, że kontynent bezpowrotnie stracił co najmniej kilka gatunków endemicznych. Szczególnie zagrożone są rdzenne społeczności oraz mieszkańcy stanu Południowa Nowa Walia i Wiktoria. Ogień widoczny jest z kosmosu, a dym gęsto spowija kraj, utrudniając oddychanie.

Ty też możesz pomóc. Listę organizacji, które możesz wesprzeć znajdziesz tutaj

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij