Znaleziono 0 artykułów
13.09.2022

Wszystko, co wiemy o filmie „Babylon”

13.09.2022
Fot. materiały prasowe

Nowy film Damiena Chazelle’a, reżysera „La La Land”, przeniesie widzów do przełomowych dla kina lat 20., kiedy to filmy nieme zaczęły ustępować udźwiękowionym. W rolach głównych zobaczymy Brada Pitta i Margot Robbie. Do sieci trafił pierwszy zwiastun.

„Babylon”: Nowy film reżysera „La La Land”

Musical z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone zapewnił Damienowi Chazelle’owi Oscara, Złoty Glob i statuetkę BAFTA. Choć reżyser ma na koncie zaledwie kilka filmów (obsypane nagrodami „Whiplash” i mniej popularnego „Pierwszego człowieka”), to już stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych twórców. Chazelle nie spoczywa na laurach i już pracuje nad nowym filmem „Babylon”, do którego napisał również scenariusz.

Fot. Getty Images

Fabuła filmu

W latach 20. filmy nieme zaczęły ustępować udźwiękowionym. Na trwającą dekady ewolucję (szumnie okrzykniętą rewolucją), która odmieniła oblicze kina, złożyły się szereg wynalazków technologicznych, ekspansja Hollywood i interesy rosnących w siły wytwórni. Kino dźwiękowe wymusiło nie tylko zmianę filmowego języka, ale również kształt samych kin oraz ówczesne zachowanie gwiazd. Wielu znanych aktorów nie potrafiło odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Film Chazelle’a opowie zarówno o tych, którzy wyszli z tej konfrontacji zwycięsko, i tych, o których historia szybko zapomniała.

Obsada filmu

W filmie o kulisach artystycznego światka początkowo miała wystąpić Emma Stone, czyli Mia z „La La Land”. Aktorka zrezygnowała z udziału w projekcie ze względu na inne zobowiązania. Jej miejsce zajęła Margot Robbie, a aktorce partnerują Brad Pitt i Diego Calva. Na ekranie zobaczymy również Olivię Wilde, Tobeya Maguire’a, Katherine Waterson i Spike’a Jonze’a.

 

Zwiastun i data premiery

Do sieci trafił pierwszy zwiastun produkcji, który obiecuje widzom nie lada spektakl. „Babylon” przypomina miks uroku „La La Land” z intensywnością „Whiplash” i rozmachem w stylu Baza Luhrmanna. Wiemy już również, że film trafi do kin w styczniu 2023 roku.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij