Znaleziono 0 artykułów
25.05.2023

Niezwykłe dzieła na wystawie Omenaa Art Foundation w Warszawie

25.05.2023
Wystawa Omenaa Art Foundation i Wielka Aukcja Charytatywna TOP CHARITY 2023 (Fot. Materiały prasowe)

9 maja 2023 r. w Pałacu w Wilanowie odbyło się oficjalne otwarcie wystawy zorganizowanej przez Omenaa Art Foundation. Podczas wydarzenia goście mogli podziwiać m.in. rzeźbę hiszpańskiego artysty Manolo Valdésa, która po raz pierwszy została zaprezentowana w Polsce. Część zgromadzonych dzieł zostanie zlicytowanych 3 czerwca podczas Wielkiej Aukcji Charytatywnej TOP CHARITY 2023.

Omenaa Art Foundation została powołana, by sprawować pieczę nad wszystkimi projektami artystycznymi realizowanymi przez Omenaa Foundation oraz Rafał Brzoska Foundation. Jej celem jest m.in. rewitalizacja historycznych budynków, wsparcie artystów i budowanie kolekcji rzeźb oraz obiektów przestrzennych. Fundacja co roku organizuje także Wielką Akcję Charytatywną, której dochód przeznaczany jest na działania wspierające edukację podopiecznych polskich domów dziecka, dzieci z Ukrainy oraz dzieci ulicy z Ghany.

Wystawa Omenaa Art Foundation i Wielka Aukcja Charytatywna TOP CHARITY 2023 (Fot. Materiały prasowe)

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia fundacji udało się zgromadzić w jednym miejscu prace artystów z całego świata, w tym Chun Kwang Younga, Patricka Tagoe’a-Turksona, Igora Mitoraja czy Magdaleny Abakanowicz. Na inaugurację wystawy sprowadzono także wyjątkową rzeźbę Manolo Valdésa inspirowaną obrazem Diego Velázqueza „Królowa Maria Anna z Austrii”. – Wierzę, że po tej wystawie ludzie z jeszcze większym szacunkiem, będą podchodzić do artystów i do świata sztuki. Przez ostatnie dziesięć miesięcy pracowaliśmy nad tym, by pozyskać wyjątkowe dzieła sztuki stworzone przez wybitnych artystów z Polski i ze świata. Udało się! – mówi o wystawie jej pomysłodawczyni Omenaa Mensah.

Część dzieł zaprezentowanych w takcie wystawy będzie można zlicytować podczas Wielkiej Aukcji Charytatywnej, która odbędzie się w dniu 3 czerwca. Cały dochód z aukcji przeznaczany zostanie na edukację i wsparcie dla dzieci z Ukrainy oraz aktywizację zawodową ich matek, a także na działania wspierające edukację dzieci ulicy z Ghany oraz dzieci i młodzieży z polskich domów dziecka. W zeszłym roku fundacji udało się zebrać rekordową sumę 4 290 000 zł.

Julia Lubecka
  1. Kultura
  2. Sztuka
  3. Niezwykłe dzieła na wystawie Omenaa Art Foundation w Warszawie
Proszę czekać..
Zamknij