Znaleziono 0 artykułów
15.07.2022
Artykuł sponsorowany

Zajc: Z rodzinnej pasji do tworzenia

15.07.2022
Fot. Tom Kurek

Co liczy się w nowoczesnej kuchni? Równie ważne, jak świetny design i wysoka jakość materiałów, są funkcjonalność i dbałość o szczegóły. Marce Zajc udaje się to wszystko połączyć – jej projektanci tworzą meble, które sami chcieliby mieć w domu.

Ich projekty zachwycają. Nowoczesne, minimalistyczne, przestrzenne. Świetnie wykonane i dopasowane do zaproponowanych wnętrz. Idealnie spersonalizowane. Bez względu na to, czy lubisz lakier, fornir, laminat czy może jednak stal, szkło i kompozyty, połysk czy mat. Projektanci marki śledzą najnowsze trendy. Jeśli drewno, to tylko szczotkowane, tak by pod palcami czuć było jego słoje.

Fot. Tom Kurek

Kolorystyka? Ponadczasowe biel i czerń, a także coraz więcej szarości we wszystkich odcieniach, bo przecież szary to nowy beż. Meble Zajc przyciągają najbardziej wymagających klientów – wybrał je Modest Amaro, projektując swoje Laboratorium. Firmie zaufali także partnerzy – najlepsze światowe marki sprzętów kuchennych, takie jak Miele, Gaggenau, Siemens, Blanco – a także klienci, bo o taką jakość wykonania trudno w świecie nastawionym na szybkość i tymczasowość. 

Zajc: Rodzinna pasja tworzenia

Rodzinna firma Zajc współpracuje z najlepszymi rzemieślnikami, prawdziwymi mistrzami stolarstwa. Bardzo wiele elementów wykonanych jest ręcznie, również na tym dzisiaj polega luksus. Dba o pracowników, bo wie, że kiedy są zadowoleni, dobrze wykonują swoją pracę. Dzisiaj swoich przedstawicieli ma już w Belgii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, we Francji, w Szwecji i Izraelu.

Fot. Tom Kurek

Meble produkowane są w Poznaniu, tam też znajduje się firmowy showroom marki. Już sam budynek zachwyca designem – został zaprojektowany przez architektkę Ewelinę Jankowską w taki sposób, żeby jak najlepiej wyeksponować kilka modeli kuchni i garderób. Bo Zajc to nie tylko kuchnie, lecz także funkcjonalne garderoby, które pomieszczą wszystkie twoje sukienki, buty, torebki, garnitury, paski czy krawaty. Regały na książki czy moduły do salonu – powiedz, czego potrzebujesz, a na pewno nie odejdziesz zawiedziony.

Fot. Tom Kurek

Z ofertą marki można się również zapoznać w warszawskim salonie Bozza – tutaj profesjonaliści z firmy doradzą najlepsze i najbardziej dostosowane do potrzeb klientów rozwiązania i sprawnie przeprowadzą przez cały proces zamówienia. Warto wiedzieć, że Zajc obsługuje zlecenia nie tylko z całego kraju, lecz także z zagranicy.

Fot. Tom Kurek

A pomyśleć, że wszystko zaczęło się od małego zakładu rzemieślniczego, który działał obok domu rodziny Zajców. Założenie było proste: projektować i tworzyć meble kuchenne, które samemu chciałoby się mieć w domu. Dlaczego akurat te? Bo kuchnia to serce mieszkania. To tam skupia się życie, tam spotykamy się z rodziną, gotujemy, rozmawiamy. Smakujemy. To dlatego każda impreza czy przyjęcie wcześniej czy później kończy się w kuchni. Dlatego to ważne, żeby wszystko było na swoim miejscu, żeby było pięknie i wygodnie.

Marzy ci się wyspa na środku? Stół z pięknego drewna, który idealnie się z nią łączy? Cienki blat z kamienia? Niewidoczny zlew? Porządne cargo zamiast spiżarni? Powiedz, czego sobie życzysz – w Zajc liczy się indywidualne podejście do klienta i jego potrzeb.

Fot. Tom Kurek

Nie opuszcza nas pasja tworzenia nowych rzeczy. Lubimy design i bacznie przyglądamy się temu, co dzieje się w tej branży, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Mamy kilka nowych pomysłów, które już jesienią ujrzą światło dzienne. Nie straciliśmy nic z naszej motywacji z początków, bo nadal bardzo lubimy moment, gdy w pełni gotowa kuchnia pojawia się w domu naszego klienta – mówi Justyna Zajc, współwłaścicielka firmy.

 

Natalia Gruz
Proszę czekać..
Zamknij