Znaleziono 0 artykułów
18.05.2018

Fotografie zwycięzców Grand Press Photo 2018

Autor: Adam Lach, Napo Images, Warszawa. Uczestnicy protestów zorganizowanych przeciwko reformom polskiego sądownictwa. 24 lipca 2017 (Grand Press Photo)

Konkurs Grand Press Photo 2018 organizowany przez magazyn „Press” rozstrzygnięty. Zwycięzcą został Adam Lach, fotograf Napo Images, za zdjęcie z protestów przeciwko zmianom w polskim sądownictwie z 2017 roku. Poniżej prezentujemy nagrodzone fotografie.

Grand Press Photo to konkurs organizowany przez magazyn 'Press' dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Do tegorocznej edycji Grand Press Photo zgłoszono 4,8 tys. zdjęć, do finału trafiło 195 zdjęć, autorstwa 76 fotografów.

Fotografie były oceniane w siedmiu kategoriach (dla zdjęć pojedynczych): Wydarzenia, Życie Codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka oraz Portret.

Natomiast w grupie fotoreportaży były to kategorie: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Środowisko oraz Kultura i rozrywka.

ZDJĘCIE ROKU 2018

Autor: Adam Lach, Napo Images.

Warszawa. Uczestnicy protestów zorganizowanych przeciwko reformom polskiego sądownictwa. 24 lipca 2017.

Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii WYDARZENIA

Rohingja uciekający do Bangladeszu, Marcin Zaborowski z 'National Geographic Polska' (Grand Press Photo)

Rohingja uciekający do Bangladeszu.

Zdjęcie kobiety z grupy uchodźców Rohingja stojącej przy namiocie straży granicznej w Bangladeszu, w którym wydawane są przepustki do pobliskiego punktu tranzytowego, zostało nagrodzone I miejscem w kategorii 'Wydarzenia'. Jego autorem jest Marcin Zaborowski z 'National Geographic Polska'.

Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii WYDARZENIA

Adam Lach, Napo Images, Warszawa. Członek Obozu Narodowo-Radykalnego podczas obchodów 73. rocznicy powstania warszawskiego. 1 sierpnia 2018 (Grand Press Photo)

Autor: Adam Lach, Napo Images.

Warszawa. Członek Obozu Narodowo-Radykalnego podczas obchodów 73. rocznicy powstania warszawskiego. 1 sierpnia 2018.

Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii WYDARZENIA

Wojciech Grzędziński, freelancer/ Forum Polska Agencja Fotografów Warszawa. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński całuje w policzek premier Beatę Szydło (Grand Press Photo)

Autor: Wojciech Grzędziński, freelancer/ Forum Polska Agencja Fotografów.

Warszawa. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński całuje w policzek premier Beatę Szydło podczas zwołanej konferencji prasowej, na której chwalił dwa lata rządów pani premier. Trzy tygodnie później Beata Szydło złożyła rezygnację. 14 listopada 2017

Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii ŻYCIE CODZIENNE

Adam Tuchliński, „Newsweek Polska”. Katowice. Sid jest punkiem. On i jego znajomi imprezują często w miejscu zwanym dżunglą niedaleko dworca PKP w Katowicach. 5 kwietnia 2017 (Grand Press Photo)

Autor: Adam Tuchliński, „Newsweek Polska”.

Katowice. Sid jest punkiem. On i jego znajomi imprezują często w miejscu zwanym dżunglą niedaleko dworca PKP w Katowicach. 5 kwietnia 2017.

Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii ŻYCIE CODZIENNE

Bartłomiej Kosiński. Luksemburg. Corpo break. 16 czerwca 2017. (Grand Press Photo)

Autor: Bartłomiej Kosiński.

Luksemburg. Corpo break. 16 czerwca 2017.

Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii ŻYCIE CODZIENNE

Alicja Wróblewska. Warszawa. Praca dla wielkich korporacji wydaje się być spełnieniem marzeń: duże zarobki, międzynarodowe znajomości. Lecz wiąże się to zwykle z koniecznością trwałej lub czasowej przeprowadzki do wielkiego miasta (Grand Press Photo)

Autor: Alicja Wróblewska. Warszawa. Praca dla wielkich korporacji wydaje się być spełnieniem marzeń: duże zarobki, międzynarodowe znajomości. Lecz wiąże się to zwykle z koniecznością trwałej lub czasowej przeprowadzki do wielkiego miasta, mieszkaniem z dala od rodziny i przyjaciół. W dzień wszystko jest w porządku – człowiek jest zajęty pracą. Samotność i odosobnienie przychodzi pod osłoną nocy. Na zdjęciu Przemek pracujący na kontrakcie jako programista. 20 grudnia 2017.

Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii LUDZIE

Konstancja Nowina Konopka, Agencja Fotograficzna Edytor. Iran. Przestrzeń miejskiego autobusu w Teheranie jest podzielona z przyczyn kulturowo-religijnych. (Grand Press Photo)

Autor: Konstancja Nowina Konopka, Agencja Fotograficzna Edytor. Iran. Przestrzeń miejskiego autobusu w Teheranie jest podzielona z przyczyn kulturowo-religijnych. Osobno podróżują kobiety, osobno mężczyźni. Miłość nie zna tych granic. 1 maja 2017.

Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii LUDZIE

Dominik Werner, Testigo Documentary, dla „Gazety Wyborczej”.
Gdańsk. Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk mija Stocznię Gdańską, jadąc pociągiem na przesłuchanie w Prokuraturze Wojskowej. (Grand Press Photo)

Autor: Dominik Werner, Testigo Documentary, dla „Gazety Wyborczej”.

Gdańsk. Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk mija Stocznię Gdańską, jadąc pociągiem na przesłuchanie w Prokuraturze Wojskowej. 19 kwietnia 2017.

Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii LUDZIE

Franciszek Mazur, „Gazeta Wyborcza”. Warszawa. Miłość w tłumie. Publiczność podczas koncertu Orange Warsaw Festival. (Grand Press Photo)

Autor: Franciszek Mazur, „Gazeta Wyborcza”.

Warszawa. Miłość w tłumie. Publiczność podczas koncertu Orange Warsaw Festival. 2 czerwca 2017.

Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii SPORT

Tymon Markowski, freelancer / Forum Polska Agencja Fotografów.
Bydgoszcz. Maryna Kylypko z Ukrainy podczas kwalifikacji w skoku o tyczce kobiet na Mistrzostwach Europy U23 w Lekkiej Atletyce. (Grand Press Photo)

Autor: Tymon Markowski, freelancer / Forum Polska Agencja Fotografów.

Bydgoszcz. Maryna Kylypko z Ukrainy podczas kwalifikacji w skoku o tyczce kobiet na Mistrzostwach Europy U23 w Lekkiej Atletyce. 13 lipca 2017.

Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii SPORT

Adam Jastrzębowski, Agencja Foto Olimpik.
Holandia, Apeldoorn. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym. Sędzia uderzony przez rozpędzony peleton. (Grand Press Photo)

Autor: Adam Jastrzębowski, Agencja Foto Olimpik.

Holandia, Apeldoorn. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym. Sędzia uderzony przez rozpędzony peleton. 2 marca 2018.

Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii SPORT

Aleksandra Szmigiel, Agencja Fotograficzna Reporter.
Londyn. Zawodnicy przygotowujący się do startu w półfinale biegu na 3000 m z przeszkodami podczas Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce. (Grand Press Photo)

Autor: Aleksandra Szmigiel, Agencja Fotograficzna Reporter.

Londyn. Zawodnicy przygotowujący się do startu w półfinale biegu na 3000 m z przeszkodami podczas Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce. 6 sierpnia 2017.

Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii ŚRODOWISKO

Dominik Werner, Testigo Documentary. Rytel. Harwester toruje drogę przez las po nawałnicy, która powaliła setki hektarów drzew. (Grand Press Photo)

Autor: Dominik Werner, Testigo Documentary.

Rytel. Harwester toruje drogę przez las po nawałnicy, która powaliła setki hektarów drzew. 18 sierpnia 2017.

Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii ŚRODOWISKO

Bartłomiej Jurecki, „Tygodnik Podhalański”. Zakopane. Tatrzańskie niedźwiedzie coraz częściej podchodzą pod domostwa w poszukiwaniu żywności. (Grand Press Photo)

Autor: Bartłomiej Jurecki, „Tygodnik Podhalański”.

Zakopane. Tatrzańskie niedźwiedzie coraz częściej podchodzą pod domostwa w poszukiwaniu żywności. Tatrzański Park Narodowy apeluje do właścicieli posesji znajdujących się w otulinie Tatr, by zabezpieczali pojemniki na śmieci tak, żeby zwierzęta się do nich nie dobrały. Tej rodziny misiów nic jednak nie mogło zatrzymać, gdy w okolicach ul. Strążyskiej poczuły zapach „smakołyków”. 1 listopada 2017.

Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii ŚRODOWISKO

Michał Janiszewski, Motion-Studio. Bieszczady. Droga mleczna na tle samotnego drzewa na terenie Parku Gwiezdnego Nieba (Grand Press Photo).

Autor: Michał Janiszewski, Motion-Studio.

Bieszczady. Droga mleczna na tle samotnego drzewa na terenie Parku Gwiezdnego Nieba – to obszar stający się unikalnym miejscem na skalę światową ze względu na małe zanieczyszczenie światłem. 24 czerwca 2017.

Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii KULTURA I ROZRYWKA

Tomasz Lazar. Francja. Modelka w czasie first look przed wyjściem na pokaz Armani Prive Haute Couture Fall 2017 w Paryżu (Grand Press Photo)

Autor: Tomasz Lazar.

Francja. Modelka w czasie first look przed wyjściem na pokaz Armani Prive Haute Couture Fall 2017 w Paryżu. 4 lipca 2017.

Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii KULTURA I ROZRYWKA

Michał Niwicz, „Polska Zbrojna”. Komarów. Rekonstrukcja bitwy pod Komarowem z 1920 roku. Scena na zdjęciu prezentuje atak polskiej kawalerii na oddziały bolszewickie. (Grand Press Photo)

Autor: Michał Niwicz, „Polska Zbrojna”.

Komarów. Rekonstrukcja bitwy pod Komarowem z 1920 roku. Scena na zdjęciu prezentuje atak polskiej kawalerii na oddziały bolszewickie. 27 sierpnia 2017.

Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii KULTURA I ROZRYWKA

Krzysztof Kalinowski, LoveKraków.pl. Kraków. Pierwszy pokaz obrazu Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem” po odkupieniu go przez państwo. (Grand Press Photo)

Autor: Krzysztof Kalinowski, LoveKraków.pl.

Kraków. Pierwszy pokaz obrazu Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem” po odkupieniu go przez państwo i przeniesieniu całej kolekcji Fundacji Książąt Czartoryskich do Muzeum Narodowego w Krakowie. 18 maja 2017.

Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii PORTRET

Michał Korta. Bochnia. Portret 25-letniej Barbary, studentki z Krakowa, uczestniczki kilku czarnych marszów. (Grand Press Photo)

Autor: Michał Korta.

Bochnia. Portret 25-letniej Barbary, studentki z Krakowa, uczestniczki kilku czarnych marszów. 21 kwietnia 2017.

Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii PORTRET

Darek Golik, Forum Polska Agencja Fotografów. Warszawa. Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, związany z rządzącą partią Prawo i Sprawiedliwość. (Grand Press Photo)

Autor: Darek Golik, Forum Polska Agencja Fotografów.

Warszawa. Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, związany z rządzącą partią Prawo i Sprawiedliwość. Zdjęcie zrobione tuż przed posiedzeniem zarządu TVP w dniu, gdy wybuchła afera w związku z zawyżonymi kosztami koncertu sylwestrowego w Zakopanem zorganizowanego przez TVP. 16 stycznia 2018.

Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii PORTRET

Renata Dąbrowska, „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”. Gdańsk. Profesor Jerzy Limon, dyrektor Teatru Szekspirowskiego. (Grand Press Photo)

Autor: Renata Dąbrowska, „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”.

Gdańsk. Profesor Jerzy Limon, dyrektor Teatru Szekspirowskiego. 10 stycznia 2018.

Więcej o Grand Press Photo TU.

Marta Wroniszewska
Proszę czekać..
Zamknij
Vogue Polska
Drogi Czytelniku,

Żeby móc dalej dostarczać Ci materiały redakcyjne wysokiej jakości i zgodne z Twoimi zainteresowaniami, potrzebujemy zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Jednocześnie zapewniamy, że dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo, nie zwiększając w żaden sposób naszych uprawnień. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę.

Pliki cookie

Strona vogue.pl korzysta z plików tzw. cookie, w celu dostosowania jej funkcjonalności do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje w zakresie polityki prywatności i zasad wykorzystania plików cookies dostępne są TUTAJ.

Wyrażam zgodę