Znaleziono 0 artykułów
21.01.2021

Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja „Azyl” Adriana Krupy

Aleksandra Lewandowska

„Azyl” – kolekcja absolwenta łódzkiej ASP na sezon jesień-zima 2020-2021 – to zwiewne tkaniny i miękkie formy, które otulają i dają poczucie bezpieczeństwa. – Najważniejszą inspiracją była dla mnie strefa komfortu psychicznego i fizycznego – mówi Adrian Krupa.

Kolekcja „Azyl” składa się z czternastu damskich sylwetek na sezon jesień-zima 2020-2021, w skład których wchodzą, m.in. szmizjerki, garnitury i spódnice oraz akcesoria, takie jak nakrycia głowy i torebki. Polski projektant Adrian Krupa wszystko skonstruował i uszył własnoręcznie, dbając o każdy szczegół i łatwość noszenia. W najnowszej odsłonie młody artysta skupił się na projektach opartych na zwiewnych i miękkich tkaninach, bo według niego to właśnie one odgrywają największą rolę w utrzymaniu poczucia bezpieczeństwa i komfortu, szczególnie podczas pandemii.

Całość może wydawać się eklektyczna, ale każda sylwetka jest dokładnie przemyślana. Starałem się, aby kolekcja została uszyta z jak najbardziej zróżnicowanych materiałów. Użyłem satyn, eko skór, dżinsu, żakardu oraz tiulu – tłumaczy Adrian Krupa. – Inspiracją do kolorystyki i klimatu kolekcji były dla mnie obrazy angielskiego malarza Wiliama Turnera, który przedstawiał romantyczne pejzaże, doskonale potrafił uchwycić grę światła i piękne barwy.

Dopełnieniem jesienno-zimowej kolekcji projektanta jest kampania autorstwa Kamila Kotarby inspirowana XVIII-wiecznym francuskim stylem buduarowym, który swego czasu był uosobieniem piękna, wrażliwości i kobiecości.

 

Zdjęcia: Kamil Kotarba

Modelka: Weronika Biesiada / D’VISION

Makijaż: Łucja Siwek

Włosy: Daniel Stanko

 

1/9Tylko u nas: Kolekcja „Azyl” Adriana Krupy

Proszę czekać..
Zamknij