Znaleziono 0 artykułów
25.01.2021

Milach, Grzybowska, Grygoruk na wystawie w Warszawie

Redakcja Vogue.pl

Protesty kobiet, osób LGBTQ+, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, solidarnościowe manifestacje z ruchem Black Lives Matter to tylko najgłośniejsze wydarzenia, które w ubiegłym roku wyprowadziły na ulice miliony ludzi w całym kraju. Wystawa „2020. Rok na protestach” zbiera prace czołowych polskich reporterów i reporterek z tego okresu i pokazuje w przestrzeni publicznej.

Czarnoskóra dziewczynka z transparentem „Stop Calling Me Murzyn”, czy postać skandująca na dachu samochodu na rondzie de Gaulle’a – niektóre z tych zdjęć dobrze już znamy, bo jakiś czas temu obiegły prasę i media społecznościowe. Teraz stają się symbolicznymi obrazami minionych wydarzeń. Galeria Promocyjna i Staromiejski Dom Kultury wydobywa je z archiwów internetu i przywraca ulicy, wystawiając w formie outdoorowej wystawy, którą można oglądać na plakatach, słupach ogłoszeniowych i ekranach ledowych w samym centrum Warszawy.

(Fot. Bartos Górka)

Wystawie towarzyszy pocztówka dzwiękowa stworzona przez DJ-kę Edkę Jarząb. Tę przejmującą „muzykę protestów” można odtworzyć, skanując w trakcie oglądania wystawy, skanując kod QR lub klikając w link.

Poszerzeniem wystawy jest też drugi numer Gazety Strajkowej, którą w tradycyjnej papierowej formie można pobrać za darmo w instytucjach kultury i kawiarniach.

Na wystawie, która potrwa do końca miesiąca, oglądamy zdjęcia członków Rats Agency i Archiwum Protestów Publicznych: Karola Grygoruka, Grzegorza Wełnickiego, Agaty Grzybowskiej, Agaty Kubis, Michaliny Kuczyńskiej i Rafała Milacha.

(Fot. Bartos Górka)

 

7/11Milach, Grzybowska, Grygoruk na wystawie w Warszawie

(Fot. Rafał Milach)

Proszę czekać..
Zamknij