Znaleziono 0 artykułów
25.01.2021

Schiaparelli haute couture wiosna-lato 2021: Czysta magia

Michalina Murawska

Moda w trudnych czasach musi być ekstrawagancka – zwykła mówić Elsa Schiaparelli. Słowa te wydają się przyświecać dyrektorowi kreatywnemu jej domu mody, Danielowi Roseberry’emu podczas tworzenia kolekcji couture na wiosnę-lato 2021.

Zamiast lekkości i delikatności – stylizowane na zbroje stylizacje. Zamiast klasyki – awangarda. A w miejsce tajemniczej nieśmiałości – pewność siebie, bliska wyniosłości. Dyrektor kreatywny Schiaparelli na pewno nie jest zachowawczy. Tak jak założycielka domu mody kocha teatralność, abstrakcję i surrealizm.

Podobne artykułyLady Gaga w kreacji Schiaparelli Redakcja Vogue.pl W trzeciej kolekcji dla Schiaparelli urodzony w Teksasie Roseberry kwestionuje schematy, które jego zdaniem powiela się od lat 50. Zadaje pytanie, czym jest couture, a czym powinno być. Co decyduje o tym, jakie części garderoby i techniki szycia mogą być jego częścią?

Ze świadomością, jaki cel chce osiągnąć, bierze na warsztat elementy nie do końca utożsamiane z modą wysoką: kurtki bomberki i spodnie, elastyczną talię, dżersej, dżins, a nawet neopren. Dopasowuje je do sylwetki, bo wierzy, że ubiór – nawet najbardziej wyrafinowany i odrealniony – ma służyć człowiekowi. Myśląc postępowo, nawiązuje jednocześnie do dziedzictwa Elsy Schiaparelli. Podobnie jak ona, sporo miejsca poświęca detalom i misternym zdobieniom, na piedestał wynosi konstrukcję. Przypomina tym samym, że moda jest magią, a tworzą ją doświadczeni rzemieślnicy.

19/25Zobacz najnowszą kolekcję haute couture marki Schiaparelli

Proszę czekać..
Zamknij