Znaleziono 0 artykułów
20.01.2021

Lady Gaga w kreacji Schiaparelli

20.01.2021
Lady Gaga (Fot. CNP/Cover Images/East News)

Podczas zaprzysiężenia Joe Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych piosenkarka postawiła na ekstrawagancką kreację z kolekcji Schiaparelli.

Kilka godzin przed rozpoczęciem ceremonii zaprzysiężenia Joe Bidena, Donald Trump opuścił Biały Dom razem z żoną Melanią. Po raz pierwszy w uroczystości nie uczestniczyła ustępująca głowa państwa, ale nawet to niechlubne zachowanie nie przyćmiło tak ważnego dla Amerykanów dnia.

Lady Gaga  (Fot. SAUL LOEB/AFP/East News)

Ceremonię rozpoczął występ Lady Gagi, która w trakcie kampanii wyborczej otwarcie popierała kandydaturę Joe Bidena i namawiała fanów do wzięcia udziału w wyborach. Jak przystało na artystkę, Gaga pojawiła się w ekstrawaganckiej kreacji autorstwa amerykańskiego projektanta Daniela Roseberry. Teksańczyk, który od kwietnia 2019 roku stoi na czele francuskiego domu mody Schiaparelli, specjalnie na tę okazję przygotował niezwykłą suknię.

Lady Gaga i Joe Biden (Fot. SUSAN WALSH/AFP/East News)

– Jako Amerykanin mieszkający w Paryżu tym strojem ślę list miłosny do kraju, z którym tęsknię i do artystki, której kunszt od lat cenię. Dom mody Schiaparelli został zaszczycony szansą ubrania ikonicznej Lady Gagi na tę historyczną Inaugurację – napisał w oficjalnym oświadczeniu. – God Bless Lady Gaga and God Bless America.

Stylistka artystki podkreślała, że zależało jej na mocnym, romantycznym i ponadczasowym looku. Lady Gaga zaśpiewała więc hymn Stanów Zjednoczonych w obszernej, czerwonej spódnicy oraz dopasowanej minimalistycznej górze, godnej mistrza haute couture.

Uwagę przyciągała duża złota broszka w kształcie gołębia z gałązką oliwną, który ma symbolizować harmonię i nowy początek.

Szkice Daniela Roseberry (Fot. Materiały prasowe)
Szkice Daniela Roseberry (Fot. Materiały prasowe)

Galerię z zaprzysiężenia Joe Bidena znajdziecie pod linkiem: Zaprzysiężenie prezydenta Joe Bidena i wiceprezydentki Kamali Harris

Redakcja Vogue.pl
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Lady Gaga w kreacji Schiaparelli
Proszę czekać..
Zamknij