Znaleziono 0 artykułów
08.02.2021

Najpiękniejsza biżuteria księżnej Diany

Annachiara Biondi

Księżna Diana do dziś uchodzi za ikonę stylu. Nie należy zapominać, że nieodłącznym dodatkiem do jej kreacji była biżuteria – diamentowe tiary, szafirowe kolie oraz chokery z pereł. Przypominamy najbardziej spektakularne dzieła jubilerów z kolekcji Lady Di. 

Królowa ludzkich serc, księżna zaangażowana w pomoc humanitarną oraz ikona stylu – Lady Di, miała wiele twarzy. Jednym z jej sekretnych hobby była biżuteria. Mając dostęp do kolekcji diamentowych garniturów jubilerskich, tiar ze skarbca Elżbiety II i zabytków rodziny Spencerów, wielokrotnie modyfikowała cenne ozdoby. Szmaragdową kolię w stylu Art Deco, należącą wcześniej do królowej Marii Teck, nosiła jako opaskę oplatającą czoło podczas podróży do Australii w 1985 r. Kilka miesięcy później na kolację w Pałacu Cesarskim w Tokio założyła w ten sposób szafirowy choker podbity aksamitem – prezent ślubny od księcia Arabii Saudyjskiej.

Z diamentów zakutych w bransolecie zegarka zleciła wykonanie kolczyków. Kamienie szlachetne z pierścieni zamieniała w centralne klejnoty kolii. Jeden z jej najsłynniejszych naszyjników – siedmiopoziomowy sznur pereł zwieńczony brylantową zawieszką – powstał z broszki, którą otrzymała z rąk królowej matki. Tradycję postanowił kontynuować książę Harry, używając diamentów z wisiorka matki do stworzenia pierścionka zaręczynowego dla Meghan. Dziś znaczna część biżuterii Lady Di należy do jej synowych, np. pierścień z 12-karatowym szafirem przekazany księżnej Cambridge.

Kolekcja Diany nie ograniczała się do szmaragdowych brosz, szafirowych kolii i diamentowych diademów. Uwielbiała eksperymentować ze sztucznymi okazami, półszlachetnymi kamieniami z londyńskiego butiku Butler & Wilson oraz subtelnymi zawieszkami ze złota, w tym spersonalizowanym wisiorkiem z literką „D”.

Od garnituru jubilerskiego z akwamarynów po perłowe kolczyki – przypominamy najpiękniejsze elementy biżuterii ze szkatułki Lady Di.

25/30W szkatułce biżuterii Lady Di: Diamenty, szafiry i perły

Proszę czekać..
Zamknij