Znaleziono 0 artykułów
01.03.2021

Gwiazdy z pierwszych rzędów pokazów mody

Ellen Burney

Kiedyś w pierwszych rzędach na pokazach mody zasiadali gwiazdy, projektanci i koronowane głowy, dziś ich miejsce zajmują influencerzy. Sprawdź, kto jeszcze podziwiał kolekcję z uprzywilejowanego miejsca. 

Księżniczka Małgorzata oglądała pokaz Christiana Diora w Blenheim Palace w 1954 roku, Catherine Deneuve kolekcję Yves’a Saint Laurenta w 1967 roku, a 13-letnia Tavi Gevinson Diora w 2010 roku, kiedy olbrzymią czapką z kokardą zasłoniła reszcie widowni kawałek wybiegu. Influencerka wywołała tym wtedy tyle samo emocji, co niegdyś Iris Apfel fantazyjną fryzurą.

Aparaty swego czasu uchwyciły także przyjaźń Andy’ego Warhola i Bianki Jagger, wspierających Carolinę Herrerę w 1981 roku, a także Huberta de Givenchy, proszącego Audrey Hepburn w 1986 roku, by złapała go za rękę. Niektóre ujęcia zapowiadały nowe początki. Kate Moss pojawiła się na otwarciu Topshopu w 2006 roku ubrana w dżinsy i T-shirt, tuż przed debiutem w kampanii sieciówki. Mary-Kate i Ashley Olsen zdobiły widownię pokazu Marca Jacobsa na długo przed startem z własną marką modową The Row. A Leonardo DiCaprio – na kilka miesięcy przed śmiercią Gianniego – obejrzał pokaz włoskiego projektanta Versus by Versace w 1997 roku. 

Nie można zapomnieć również o dziewczęcych gangach: aktorkach „Seksu w wielkim mieście” na pokazie Narciso Rodrigueza w 2002 roku, Julii Roberts i Susan Sarandon na pokazie Todda Oldhama w 1994 roku, Kardashiankach na premierze Yeezy w 2016 roku i Winonie Ryder towarzyszącej Millie Bobby Brown na pokazie Coach w tym samym roku. O czym jeszcze warto pamiętać? Miss Piggy w trakcie pokazu Juliena Macdonalda w 2005 roku rozmawiała z Tracey Emin. Prawdziwą wisienką na torcie jest jednak królowa Elżbieta II, siedząca obok redaktor naczelnej amerykańskiego „Vogue’a” Anny Wintour na pokazie Richarda Quinna.

27/30Gwiazdy z pierwszych rzędów pokazów mody

Pharrell Williams, Cara Delevingne i Lily-Rose Depp na pokazie Chanel jesień/zima 2017-2018 (Fot. © Bertrand Rindoff Petroff)

  1. Moda
  2. Historia
  3. Gwiazdy z pierwszych rzędów pokazów mody
Proszę czekać..
Zamknij