Znaleziono 0 artykułów
29.03.2021

Elisabetta Franchi wiosna-lato 2021: Jeździecki szyk

Redakcja Vogue.pl

Klasyka w kolorystyce i fasonach oraz kobiecość z nutką glamour to znaki rozpoznawcze włoskiej marki. W nowym sezonie inspiracją dla powstania kolekcji stało się jeździectwo.

Jej wysokość biel

(Fot. Materiały prasowe)

Pierwsze wrażenie to lekkość. Jasne sylwetki utrzymane w bielach i beżach są nieskazitelne. W zestawieniach z brązową, połyskująca skórą luksusowe, ale dzięki sportowym fasonom nieformalne. Jeśli biała bluzka, to z luźnymi rękawami czy żabotem. Jeśli długi płaszcz, to z mocno zaznaczoną talią regulowaną paskami z klamerkami. Wisienką na torcie są białe toczki ze złotą sprzączką.

Dalej pojawiają ecru, jasną szarość, czy gwaszowy róż. Lekkość w sylwetkach uzyskiwana jest też dzięki przezroczystościom materiałów układanych warstwowo i marszczonych. Budują rozkloszowane spódnice, przylegające do ciała gorsety sukien albo asymetryczne falbany. 

Język ciała

(Fot. Materiały prasowe)

Drugie wrażenie to fokus na ciało. Ubranie nie odsłania za wiele, ale umiejętnie wydobywa atuty, tworząc seksowną sylwetkę przywołującą ideały lat 90.
Smukłe nogi podkreślone bryczesami i sztybletami, taliowane żakiety i płaszcze, czy posągowe suknie maksi to ubrania dla kobiet ze zdjęć Helmuta Newtona – silnych i zdecydowanych, pewnych siebie i dlatego takich pociągających. 

Próba detalu

(Fot. Materiały prasowe)

Szyku dodają połyskujące satyny, długie kolczyki i kapelusze. Luksusowy charakter oddają też precyzyjne wykonanie i bogate wykończenia w postaci koronek, metalowych klamerek, czy lamówek. Zresztą trend jeździecki daje tu duże pole do popisu. Franchi bawi się graficznymi motywami uzd i strzemion we wzorach spódnic, koszul, płaszczy czy detalach torebek i pasków.

10/10Elisabetta Franchi wiosna-lato 2021: Jeździecki szyk

(Fot. Materiały prasowe)

Proszę czekać..
Zamknij