Znaleziono 0 artykułów
09.04.2021

Powrót długich rękawiczek

Julia Hobbs

Współczesne influencerki noszą ulubiony dodatek gwiazd złotej ery Hollywood. Niekoniecznie z nostalgii za glamourem, a raczej w ramach reinterpretacji dawnych kanonów.

Nowojorska modelka Imani Randolph pokazała się ostatnio w sukience z prążkowanej tkaniny z metką Heaven by Marc Jacobs. Do kompletu dobrała rękawiczki. Być może podobną stylizację widzieliście już w marcu w mediach społecznościowych Belli Hadid. Jedwabne rękawiczki na TikToku? Toż to zupełnie niepraktyczne, zwłaszcza przy obsłudze ekranów dotykowych.

Fot. materiały prasowe Heaven by Marc Jacobs

Po co nam więc długie rękawiczki? Niepostrzeżenie stały się przejawem buntu. W epoce postępującej degradacji środowiska, gdy krzykliwy glamour odsuwamy na bok, dają nam nadzieję. Operowe rękawiczki wyrażają nieśmiały optymizm. Może lepsze czasy wreszcie nadejdą?

Dla mnie wieczorowe rękawiczki są przede wszystkim nieodłącznym elementem wizerunku Jackie Onassis – powiedział Conner Ives nominowany do nagrody LVMH 2021 podczas FaceTime’a zastępującego uroczystą galę. Obecnie wraz z wkładaniem tego dodatku celowo wykraczamy poza epokę, w której żyjemy. Przykład? Na sezon jesień-zima 2021 Ives zaprezentował sukienkę zestawioną z jedwabnymi rękawiczkami (pożyczonymi od babci przyjaciela) jako przeformułowanie przestarzałych postaw z dawnych lat.

Prabal Gurung / Fot. Leeor Wild/Prabal Gurung

To, że symbol złotej ery Hollywood pojawia się na przedramionach przedstawicieli nowego pokolenia dekonstruującego normy społeczne, nie jest przypadkowe. Połączmy je z welurowymi dzwonami (niczym na pokazie Balenciagi na jesień-zimę 2021), sukienką malowaną w monochromatyczne zygzaki (jak u Ellery na jesień-zimę 2021) lub kreacją łyżwiarki figurowej w kolorze fuksji (inspirację znajdziesz u Prabala Gurunga). Teraz to my ustanawiamy dress code.

1/12Powrót długich rękawiczek nie tylko na wieczór

Connor Ives

  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Powrót długich rękawiczek
Proszę czekać..
Zamknij