Znaleziono 0 artykułów
16.08.2021

Neonowy makijaż na co dzień

Tish Weinstock

Po pokazie Off-White na sezon jesień-zima 2021 makijażystka Morgane Martini pokazuje, jak stworzyć neonowy makijaż w nowoczesnym stylu. – Neony pasują każdemu, bez względu na wiek i płeć – mówi.

W zeszłym tygodniu piosenkarka Selena Gomez pokazała na Instagramie swój neonowy, koralowy makijaż, mistrzowsko wykonany przez Jennę Ni-cole. Makijaż gwiazdy popu podkreślały limonkowe paznokcie i opalenizna. Na pokazie Off-White jesień-zima po raz kolejny na pierwszy plan wysunęły się neony. Przy użyciu specjalnie przygotowanych kredek w kolorach neo-prenowego pomarańczu i błękitu Yves Klein, które były głównymi kolorami najnowszej kolekcji dyrektora kreatywnego Virgila Abloha, makijażystka Morgane Martini zaprezentowała mistrzowski makijaż oczu.

Pokaz nazywał się „Laboratory of Fun”, co od razu naprowadziło mnie na kolor – mówi Martini w rozmowie z „Vogue”.

Martini dzieli się swoimi wskazówkami, jak stworzyć neonowy makijaż w nowoczesnym stylu.

1. Mniej znaczy więcej

Używaj kolorów oszczędnie. Wystarczy mały detal, plama koloru. Refleks w wewnętrznym kąciku oka lub cienka kreska eyelinera dadzą wystarczająco wyrazisty efekt.

2. Przejdź do grafitu

Aby stworzyć ten look, użyłam taśmy i obrysowałam ją ołówkiem. To daje naturalny i nowoczesny efekt.

3. Unikaj linii rzęs

Upewnij się, że kolor nie dostaje się do linii rzęs. Możesz użyć cienkiego wacika nasączonego wodą micelarną, aby zmyć wszelkie błędy po aplikacji.

4. Ogranicz kolory do minimum

W przypadku linii graficznej utrzymaliśmy ją w monochromatycznym stylu. Inne stylizacje zawierają mieszankę niebieskiego i pomarańczowego, a sty-lizacja Joan Smalls była niebieska, ale z cieplejszym pomarańczem.

5. Pozostaw wszystko inne naturalne

Chcieliśmy, aby makijaż był neutralny płciowo, więc powinien być prosty. Oprócz koloru nie używałam nawet różu do policzków, konturówki czy tu-szu do rzęs.

1/6Jak zrobić neonowy makijaż na co dzień?

Proszę czekać..
Zamknij