Znaleziono 0 artykułów
19.09.2021

Molly Goddard wiosna-lato 2022: Dziecięca przekora

Redakcja Vogue.pl

Kolekcję na sezon wiosna-lato 2022 Molly Goddard pokazała na londyńskim tygodniu mody w szczególnym momencie życia – w trakcie urlopu macierzyńskiego.

Molly Goddard jest specjalistką od sukienek, które zdają się być realizacją marzeń z dzieciństwa. Przyznaje to zresztą projektantka. – Podstawą mojej kolekcji dyplomowej były sukienki, które miałam, gdy byłam dzieckiem – mówiła absolwentka Central Saint Martin w Vogue.com. Kobieta Goddard jest romantyczna i delikatna, a nie popada w banał czy zbędną nostalgię. Źródłem jej siły są poczucie humoru i wewnętrzna wolność.

(Fot. Materiały prasowe)

Kolekcję na sezon wiosna-lato 2022 Goddard pokazała w szczególnym momocie życia – w trakcie urlopu macierzyńskiego. Nowe życiowe doświadczenie wyraźnie wpłynęło na jej sposób myślenia o ubraniu. Fasony wciąż są strojne, ale nieco uproszczone, więcej w nich luzu, wyglądają na komfortowe i funkcjonalne. Molly Goddard proponuje bawełniane sukienki i koszule z bufkami i marszczeniami, grzeczne kołnierzyki i kokardy, ale też szerokie dżinsy, prążkowane wełniane kamizelki, miękkie swetry i rajstopy.

(Fot. Materiały prasowe)

Sięga po energetyczne kolory – jaskrawy róż, pomarańcz i limonkę, zestawia je z pastelowymi odcieniami albo łamie klasycznymi – granatem, brązem, zgniłą zielenią. Te pstrokate zestawienia – jak u dzieci, którą zaczynają się same ubierać – podkreślają dystans projektantki do ubrań, stają się manifestem przekory.
Podobnie jak przewodni motyw pokazu – kolorowe, wiązane nad kostką baletki, które na nogach mieli modele i modelki.

1/34Molly Goddard na London Fashion Week

(Fot. Materiały prasowe)

Proszę czekać..
Zamknij