Znaleziono 0 artykułów
27.09.2021

Supermodelki lat 90. na wybiegu Fendi x Versace

Zuzanna Żelazny

Na wybiegu pierwszego w historii pokazu Fendi x Versace pojawiły się między innymi Naomi Campbell i Kate Moss. 26 września 2021 przejdzie do historii mody – w Mediolanie zadebiutowała kolekcja FENDACE.

To pierwszy taki projekt w historii mody, gdzie dwoje wielkich projektantów nawiązało prawdziwy twórczy dialog, który wynika z szacunku i przyjaźni – powiedziała Donatella Versace.

Pokaz „Versace by Fendi – Fendi by Versace” odbył się podczas tygodnia mody w Mediolanie, w siedzibie Versace znajdującej się przy Via Gesù. Donatella Versace i Silvia Venturini Fendi inspirowały się nawzajem, by stworzyć wyjątkową kolekcję. – FENDACE opowiada o potrzebie szczerości, a nie strategii, w dzisiejszej modzie – podkreśla Donatella Versace.

Z projektantkami współpracował również Kim Jones, które wspólnie z Silvią Venturini Fendi stworzył kolekcję Versace. Dla Fendi projektowała Donatella.

Kolekcja Fendi i Versace inspirowana była końcem lat 90. Hołd w tę stronę został oddany nie tylko poprzez 25 projektów FENDACE. Na wybiegu pojawiły się supermodelki z lat 90., m.in. Naomi Campbell, Kate Moss, Shalom Harlow, Karen Elson oraz Kristen McMenamy.

Oprócz modelek z lat 90. na wybiegu mogliśmy zobaczyć również Emily Ratajkowski, Gigi Hadid, czy Winnie Harlow. Na widowni wypatrzyliśmy wokalistkę Duę Lipę, która była gwiazdą piątkowego pokazu Versace.

1/5Kristen McMenamy

Proszę czekać..
Zamknij