Znaleziono 0 artykułów
03.11.2021

Barokowy vintage

Redakcja Vogue.pl

Biżuteryjne guziki, hafty, pióra, satyna i tekstura dzierganych swetrów. Oglądamy kolekcję Uterqüe  na sezon jesień-zima 2021.

Moda inspirowana stylem vintage dawno nie była tak elegancka i kolorowa. W nowym sezonie Uterqüe sięga po nasycone barwy – od ciepłych brązów i pomarańczy, przez soczystą zieleń, aż po schludny i zimny błękit. Kolorowe ubrania łączy kontrastowo albo zestawia w jednobarwne sylwetki, efekt potęguje wprowadzając skomplikowane tekstury i wzory. Ale wisienką na torcie są detale – biżuteryjne guziki, czy klamry wysadzane kamieniami, kołnierze wykończone kontrastową falbanka, kolorowy haft mereszki na kieszeniach i mankietach. 

(Fot. Materiały prasowe)

W ten sposób projektanci oddaja hołd rękodziełu i modzie sprzed dekad, która traktowała ubranie jak dzieło sztuki, przemyślane i dopracowane w każdym centymetrze. 
Strojność znów stała się atutem, choć dziś ozdobny charakter nie oznacza odświętnego charakteru. Urokliwe detale i wizualny barok są przyjemnością, na którą możemy pozwolić sobie bez okazji, dla samych siebie, na co dzień.

 

7/9Uterqüe: Barokowy vintage

(Fot. Materiały prasowe)

Proszę czekać..
Zamknij