Znaleziono 0 artykułów
01.03.2019

Kulisy sesji „Wiatr od morza” w obiektywie Chrisa Niedenthala

Chris Niedenthal

Z legendą polskiej fotografii przenosimy się do Trójmiasta, żeby śledzić proces powstawania sesji okładkowej naszego urodzinowego numeru

Brytyjski duet fotografów – Hill & Aubrey, wraz ze stylistką Clare Byrne, redaktorem naczelnym „Vogue Polska”, Filipem Niedenthalem, oraz Małgosią Belą, dyrektor kreatywną magazynu, a w tym wypadku, również modelką, a także całą ekipą odwiedzili kilka wyjątkowych miejsc, które nierozerwalnie wiążą się z atmosferą Gdyni, Gdańska i Sopotu. Od Stoczni, przez szkołę muzyczną, cukiernię Delicje, aż po Teatr Szekspirowski, gdzie ich pracę obserwował legendany polski artysta Chris Niedenthal. 

Twórca tak znanych kadrów, jak Lech Wałęsa całujący żonę na pożegnanie, czy strajkujący stoczniowcy, wrócił do miasta nieprzypadkowo. W ostatnich miesiącach 2018 roku Niedenthal kończył tam swój najnowszy projekt – portret współczesnego Gdańska, który powstał na zlecenie ówczesnego prezydenta Pawła Adamowicza. Efekt pracy, w tym zdjęcia miasta w żałobie po zabójstwie Adamowicza z 30 tysiącami płonących zniczy, można oglądać na wystawie „Niedenthal. Gdańsk 2018” w Muzeum Gdańska do 12 maja 2019 roku. Album z 250 fotografiami ukaże się pod koniec trwania ekspozycji.

9/14Kulisy sesji „Wiatr od morza” w obiektywie Chrisa Niedenthala

Proszę czekać..
Zamknij