Znaleziono 0 artykułów
05.11.2019
Artykuł partnerski

Giambattista Valli x H&M: Dekadencki glamour

Anna Konieczyńska

Na chwilę przed premierą kolekcji, którą paryski projektant haute couture stworzył dla szwedzkiej marki, prezentujemy energetyczne zdjęcia z Jessicą Mercedes Kirschner, Adamem Kaszewskim i Martą Zawiślańską. – Bohaterowie naszej sesji to osoby, które traktują modę z przymrużeniem oka – mówi Karolina Gruszecka, szefowa stylistów „Vogue Polska”, która wspólnie z fotografem Kamilem Kotarbą stworzyła sesję.

– Postanowiliśmy potraktować  modę wieczorową przewrotnie, z dużą dawką humoru, bez zadęcia – opowiada Karolina Gruszecka o pomyśle na sesję zrealizowaną w restauracji Epoka. Kolekcja Giambattista Valli x H&M, którą tydzień temu zaprezentowano na pokazie w Rzymie, rodzinnym mieście projektanta, trafi do sprzedaży już 7 listopada. – Mocne zdobienia, a także kwiatowe i zwierzęce printy sprawiają, że kolekcja może być zarówno wyjściowa, jak i casualowa – mówi Gruszecka. Podobnie o kolekcji wypowiadała się w Rzymie Ann-Sofie Johansson, Global Advisor H&M. –To estetyka eksperymentu. Każda z tych rzeczy jest wyjątkowa i każdą można stylizować na tysiąc sposobów, w zależności od chęci, gustu i okazji. Pozwólmy sobie na wolność ekspresji, odważmy się być sobą, bawmy się.

Gruszecka wykorzystuje eklektyczny potencjał kolekcji, zestawiając nie tylko motywy, ale także linie męską i damską. – Ubrania można z powodzeniem mieszać Jessica wygląda w skórzanej kurtce równie dobrze jak Adam – mówi Gruszecka. Jej ulubione elementy to marynarka w zwierzęcy print i farbowany męski look z dżinsu. – Pożyczony od chłopaka strój można nosić zarówno do sandałów, jak i do kowbojek – zdradza Gruszecka swój pomysł na stylizację.

By pokazać pełnię potencjału kolekcji Vallego – Włocha w Paryżu, mistrza haute couture, perfekcjonisty dbającego o każdy detal – razem z fotografem Kamilem Kotarbą (jego sesje prezentowaliśmy już na naszych łamach) zorganizowali dla bohaterów sesji – blogerki Jessiki Mercedes Kirschner (która kolekcję oglądała już z pierwszego rzędu w pałacu Doria Pamphilj i zdobyła rekordową liczbę lajków za zdjęcie w spektakularnej sukni z tiulu pod fontanną di Trevi, podpisane „Feeling like a princess wearing this”), modela, influencera i właściciela agencji talentów System Management Adama Kaszewskiego oraz stylistki fryzur, influencerki i założycielki marki Authentic Beauty Concept Marty Zawiślańskiej – szaloną imprezę. Przygotowanie drinków, kulinarne wprawki, taniec na stołach tworzą atmosferę odpowiadającą hedonistycznemu klimatowi kolekcji. Let’s party!

Kolekcja będzie dostępna od 7 listopada w Warszawie w sklepie przy Marszałkowskiej 104/122, w Krakowie w Galerii Krakowskiej oraz online na hm.com

Zdjęcia: KAMIL KOTARBA (@kamilkotarba)/  SAMESAME.AGENCY
Stylizacja: KAROLINA GRUSZECKA
Gwiazdy: Jessica Mercedes Kirschner (@jemerced), Marta Zawiślańska (@da_midays), Adam Kaszewski (@adamkaszewski)
Makijaż: PATRYCJA DOBRZENIECKA kosmetykami Douglas Collection
Fryzury: GOR DURYAN / SAMESAME.AGENCY
Scenografia: DOROTA BORUŃ
Produkcja: SAMESAME.AGENCY
Produkcja: BARTOSZ MAJKOWSKI 
Asystenci fotografa GABRIEL ORŁOWSKI, JACEK DOMAŃSKI / DAYLIGHT STUDIO
Asystenci stylistki: KATARZYNA MIODUSKA, MIKOŁAJ WRONA
Asystentka makijażystki: NINA GOSPODAREK
Asystent scenografki: SZYMON KLATA
Zdjęcia powstały w restauracji Epoka, ul. Ossolińskich 3 w Warszawie.

1/17 Giambattista Valli x H&M: Dekadencki glamour

Proszę czekać..
Zamknij