Znaleziono 0 artykułów
28.01.2020

Uniseksowa kolekcja Saint Laurent

Julia Właszczuk

W związku ze startem zakładki Mytheresa Men, na platformie zadebiutowała część wiosenno-letniej kolekcji marki Saint Laurent. Premierze towarzyszy prezentacja kampanii autorstwa Marlene Marino.

Moda przyszłości na nowo podchodzi do definiowania płci. Każdy z nas jest syntezą różnych cech i predyspozycji, więc może w przyszłości decyzję o tożsamości będziemy częściej zostawiać samym zainteresowanym, a nasze role w społeczeństwie będą wyznaczane przez kompetencjemówiła w rozmowie z Vogue.pl trendwatcherka dr Agnieszka Polkowska. Anthony Vaccarello jest świadom postępujących zmian, czego dowodem jest najnowsza kolekcja Saint Laurent. 

Dwurzędowe marynarki, skórzane spodnie i klasyczne, jedwabne koszule – w wiosenno-letniej kolekcji francuskiego domu mody znalazły się sylwetki zacierające granice między kobiecym a męskim. Wyraziste, męskie kroje krzyżują się tu z łagodniejszymi sylwetkami do tej pory zarezerwowanymi dla kobiet. Kolekcja Vaccarello inspirowana była poszukiwaniem wolności ekspresji, paryską bohemą oraz eksperymentalnymi latami 70. 

Wybrane sylwetki udostępniono przedpremierowo na platformie Mytheresa. Przedsprzedaż kolekcji została połączona ze startem męskiej zakładki luksusowego multibrandu. Francuski dom mody udostępnił również kampanię kolekcji stworzoną przez fotografkę Marlene Marino. Na zdjęciach przywodzących na myśl kadry z filmów Jima Jarmuscha pojawili się modele Tes Linnenkoper i Lennon Gallagher.

1/12Uniseksowa kolekcja Saint Laurent

  1. Moda
  2. Premiery
  3. Uniseksowa kolekcja Saint Laurent
Proszę czekać..
Zamknij