Znaleziono 0 artykułów
12.08.2020

Metamorfozy gwiazd: Gwyneth Paltrow

Kamila Wojtkiewicz

Już jako jedenastolatka Gwyneth Paltrow występowała u boku matki, Blythe Danner na scenie teatralnej w Nowym Jorku. Urodzona w Los Angeles, w rodzinie z branży filmowej, dziewczyna szybko trafiła na wielki ekran. Zadebiutowała w 1989 roku w dramacie CBS „High”, wyreżyserowanym przez jej ojca, Bruce’a. Dwa lata później zagrała we „Wrzasku” u boku Johna Travolty i Heather Graham. Przełomem okazała się jednak rola w thrillerze „Siedem” w 1995 roku, gdzie pojawiła z Bradem Pittem. Prywatnie stali się jedną z najbardziej ikonicznych par tamtych lat. Kolejne kreacje – w „Emmie”, „Wielkich nadziejach” i „Morderstwie doskonałym” – zapewniły jej sławę.

Największy sukces zawodowy osiągnęła dzięki roli Violi De Lesseps w „Zakochanym Szekspirze”. Za ten film Johna Maddena w 1999 roku dostała pierwszego i jedynego Oscara. W 2008 roku Paltrow, w przerwie od pracy, stworzyła platformę internetową „Goop”. Do dziś budzi kontrowersje, szerząc pseudonaukę.

Ulubienica Ameryki i najpiękniejsza kobieta świata według magazynu „People” zaczynała od grunge’owych stylizacji i papierosa w dłoni. Z czasem jej styl ewoluował. Zaczęto kojarzyć ją z kobiecymi sukniami do ziemi od Valentino, Isabel Marant czy Chanel. W dniu urodzin aktorki sprawdzamy, jak zmieniał się jej styl.

1/32Z matką Blythe Danner w 1985 roku

  1. Moda
  2. Historia
  3. Metamorfozy gwiazd: Gwyneth Paltrow
Proszę czekać..
Zamknij