Znaleziono 0 artykułów
25.09.2020

Relacja z panelu dyskusyjnego o minimalizmie w modzie

Redakcja Vogue.pl

Wydarzeniem specjalnym premiery kapsułowej kolekcji Gino Rossi i CCC Soft minimalism był panel dyskusyjny z udziałem Joanny Horodyńskiej, Karoliny Gruszeckiej, Olivii Kijo, Kasi Struss i Dyrektor Kreatywnej marki CCC, Valeriyi Musiny.

Cenię minimalizm w czystej formie. Bez żadnych dodatków czy ozdób – powiedziała na otwarcie panelu Valeriya Musina, zapytana przez Joannę Horodyńską o istotę minimalizmu. Wtórowała jej Karolina Gruszecka, dyrektor mody „Vogue Polska”. – Minimalizm sprawdza się zawsze, bo jest wygodny. To proste formy, ograniczona paleta kolorystyczna i powrót do lat 90. Minimalizm to inny rodzaj manifestu kobiecości – mówiła. Rozmawiały z nimi także stylistka Olivia Kijo i top modelka Kasia Struss. – Na wybiegu inaczej prezentuje się minimalistyczne kolekcje. Więcej pracuje się ciałem, pozą i twarzą – przyznała założycielka marki Ala Natural Beauty. – Dla mnie istota minimalizmu zawiera się w słynnych słowach Ludwiga Miesa Van der Rohego: „Less is more” – dodawała Kijo. 

Dyskusji pod hasłem „Czy minimalizm w modzie jest jednoznaczny?” przysłuchiwali się goście wydarzenia, (w tym Jessica Mercedes Kirschner, Agnieszka Ścibior i Ewa Witkowska), a fani marki mogli obejrzeć panel na żywo w mediach społecznościowych marki.

Zaprezentowano także modele z kapsułowej kolekcji Soft minimalism Gino Rossi i CCC. Patronem medialnym wydarzenia był magazyn „Vogue Polska”. 

1/39Czym jest minimalizm w modzie?

Proszę czekać..
Zamknij