Znaleziono 0 artykułów
26.09.2020

Versace wiosna-lato 2021: Podwodny świat

Julia Właszczuk

Podczas mediolańskiego tygodnia mody Donatella Versace zaprezentowała najnowszą kolekcję włoskiego domu, w której przeniosła nas do Versacepolis – „utopijnej osady na dnie oceanu rządzonej przez mityczną Meduzę”.

Wirtualna widownia (pokaz na żywo mogli oglądać wszyscy zainteresowani, a na miejscu był obecny jedynie zespół marki) mogła podziwiać scenografię nawiązującą do ruin legendarnej Atlantydy, a modelki prezentowały kreacje projektantki na tle antycznych rzeźb i animowanych tafli wody. Całość była hołdem dla kolekcji Gianniego Versace „Trésors de la mer” („Skarby morza”) z 1992 roku.

(Fot. IMAXTree)

Na wybiegu modele i modelki (na czele z Iriną Shayk, Joan Smalls i zamykającą pokaz Adut Akech) zaprezentowali całą paletę barw przywodzących na myśl bogactwo raf koralowych. W kolekcji znalazły się oversize’owe marynarki zestawione z krótkimi kolarkami i spódniczkami mini, asymetryczne sukienki w soczyście neonowych kolorach, a także wzorzysta bielizna noszona jako część garderoby. Wśród akcesoriów uwagę zwracały  torebki z ciężkimi łańcuchami, neonowe klapki z kwadratowym noskiem i skórzane sandałki na dużej platformie. Całość dopełniły fryzury i makijaż – modelki wyglądały, jak gdyby chwilę temu wyłoniły się z morskiej piany.

24/25Zobacz najnowszą kolekcję Versace inspirowaną bogactwem oceanów

Proszę czekać..
Zamknij