Znaleziono 0 artykułów
10.10.2023

Konkurs Galerii Plakatu AMS dla młodych grafików

10.10.2023
24. edycja Konkursu Galerii Plakatu AMS (Fot. Materiały prasowe)

Galeria Plakatu AMS znana z promowania najzdolniejszych młodych grafików w kraju ogłosiła 24. edycję konkursu. Uczestnicy swoimi pracami muszą odpowiedzieć na pytanie „Wygodnie i odpowiedzialnie, czyli jak?”. W tym roku połączono siły z Grupą Żabka oraz m.st. Warszawa.

Zadaniem uczestników biorących udział w konkursie Galerii Plakatu AMS jest zaprojektowanie plakatu, który odpowie na pytanie postawione przez organizatorów akcji. To wyjątkowa inicjatywa, dzięki której zwycięzcy mają szansę nie tylko wygrać nagrodę pieniężną, ale także wziąć udział w dyskusji społecznej. W tym roku po raz pierwszy pojawiła się kategoria „Motion”. Oprócz klasycznego plakatu, uczestniczyć mogą dodatkowo dołączyć do niego krótką animację.

Wybrane projekty konkursowe zostaną zaprezentowane w przestrzeni publicznej

Zgłoszenia składać można do 13 listopada 2023 roku poprzez platformę galeriaplakatu.ams.com.pl. Następnie jury ogłosi werdykt do 6 grudnia. Autorzy zwycięskich prac mogą liczyć na pojawienie się plakatów na citylightach AMS w całej Polsce oraz na nagrody specjalne przyznane przez Grupę Żabka, głównego partnera 24. edycji, oraz urząd m.st. Warszawy, który wyróżni dodatkowo pracę najcelniej promującą ideę wolontariatu, najbardziej bezpośredniej formy troski o relacje społeczne.

Dobry plakat społeczny powinien być mocny i dawać do myślenia. Na takie plakaty czekamy – mówi Grażyna Gołębiowska, dyrektorka marketingu AMS. – Kolejny raz zapraszamy do tworzenia prac, które pobudzą do refleksji i dyskusji w największej galerii sztuki, jaką jest miasto – dodaje.

Aleksandra Lipka
  1. Kultura
  2. Sztuka
  3. Konkurs Galerii Plakatu AMS dla młodych grafików
Proszę czekać..
Zamknij