Znaleziono 0 artykułów
20.04.2020

5 najlepszych występów koncertu „One World: Together at Home”

20.04.2020
Lady Gaga (Fot. AFP PHOTO /Global Citizens One World: Together At Home)

Lady Gaga, która zorganizowała akcję z udziałem innych artystów, w osiem godzin uzbierała 128 milionów dolarów na pomoc pracownikom medycznym walczącym z koronawirusem.

Lady Gaga: „Smile”

 

Lady Gaga zaśpiewała utwór Charliego Chaplina z filmu „Dzisiejsze czasy” z 1936 roku. Niemal operowa koloratura głosu Gagi wybrzmiewa tu razem ze swobodnym akompaniamentem na pianinie. Wokalistka otworzyła ośmiogodzinny koncert, mówiąc, że nie jest to zbiórka charytatywna, ale wyraz wdzięczności dla pracowników medycznych.

Taylor Swift: „Soon You’ll Get Better”

 

Wykonanie Swift wzruszyło samą Lady Gagę, która podziękowała artystce za odwagę w tym trudnym czasie. Wokalistka zaskoczyła fanów wyborem repertuaru. Piosenka „Soon You’ll Get Better” z albumu „Lover” o walczącej z rakiem mamie wokalistki ma dla niej wyjątkowo intymny charakter. Taylor mówiła wcześniej, że nie planuje śpiewać tego utworu publicznie, bo to dla niej zbyt bolesne.

Céline Dion (Fot. AFP PHOTO /Global Citizens One World: Together At Home)

Billie Eilish z Finneasem: „Sunny”

 

Ta piosenka zawsze poprawia mi humor – powiedziała Billie o utworze Bobby’ego Hebba z 1963 roku. Rodzeństwo, którego nie trzeba nikomu przedstawiać, zdecydowało się na prostą aranżację z miękkim wokalem Billie i Finneasem na klawiszach. Śpiewając, Billie  w imieniu wszystkich Amerykanów podziękowała pracownikom medycznym za ich niestrudzoną walkę z koronawirusem.

„The Prayer” w wykonaniu Céline Dion, Andrea Bocelliego, Lady Gagi, Langa Langa i Johna Legenda

 

Utwór został oryginalnie wykonany w 1998 roku przez Dion i Bocellego na jej świątecznym albumie, jego płycie „Sogno” i ścieżce dźwiękowej animacji „Magiczny miecz – Legenda Camelotu”. Twórcy piosenki zostali wyróżnieni nominacją do Oscara za najlepszą piosenkę w 1999 roku. W sobotę utwór został jednak zaaranżowany przez duet wraz z Lady Gagą, Johnem Legendem oraz Langiem Langiem przy fortepianie.

Przemowa Beyoncé Knowles-Carter

 

Wokalistka zamiast zaśpiewać, przytoczyła statystyki.  aż Aż 57 proc. ofiar śmiertelnych COVID-19 w jej rodzinnym Teksasie to osoby czarnoskóre. Wysoki odsetek ofiar koronawirusa wśród mniejszości etnicznych świadczy o głęboko zakorzenionych nierównościach społecznych w Stanach Zjednoczonych. Na koniec poprosiła widzów, by dbali o siebie. Podkreśliła, że jesteśmy jedną rodziną i musimy się wspierać.

„One World: Together At Home” to inicjatywa Global Citizen mająca na celu wsparcie Światowej Organizacji Zdrowia i Organizacji Narodów Zjednoczonych w walce z COVID-19. Koncertem artyści podziękowali pracownikom medycznym, walczącym na pierwszej linii frontu. Oprócz najpopularniejszych wokalistów i komików wystąpili również eksperci do spraw zdrowia.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij