Znaleziono 0 artykułów
18.01.2019

Agata Buzek gra u boku Roberta Pattinsona

18.01.2019
Agata Buzek podczas premiery filmu High Life na Festiwalu Filmowym w San Sebastian (Fot. Juan Naharro Gimenez, Getty Images)

Polscy aktorzy nie zwalniają tempa, zmierzając na podbój światowego kina. Tym razem Agata Buzek zagra w produkcji „High Life” u boku takich gwiazd jak Robert Pattinson, Mia Goth i Juliette Binoche.

Obsada filmu High Life: Juliette Binoche, Mia Goth, Agata Buzek i Robbert Pattinson (Fot. Juan Naharro Gimenez(

W rozmowie z Agatą Michalak we wrześniowym wydaniu „Vogue Polska” aktorka opowiedziała o pracy nad produkcją: – Nie był to wypas w znaczeniu organizacyjno-hollywoodzkim, ale za to absolutny high life artystyczny. Rzadko spotyka się kogoś tak otwartego, kto w jednej chwili pozwala sobie na zmianę wszystkiego. Mowa tutaj o reżyserce filmu, Claire Denis, która w swoich produkcjach lubi poruszać trudne tematy zwiazane z kolonialną przeszłością Francji oraz słynie z tego, że potrafi w każdym momencie pracy nad filmem odwrócić wszystko do góry nogami: – Jest jak czarownica, choć to słowo ma negatywne konotacje. Jak afrykański dziki kot – dodaje aktorka w rozmowie. Reżyserka kilka razy obejrzała Phedre(s) w Odeonie i po tych spektaklach zaproponowała Agacie współpracę.

 

„High Life” to opowieść science fiction, przedstawiająca wizję wyalienowanego świata przyszłości, w którym więźniów umieszczono na statku kosmicznym i poddano eksperymentowi badającemu ludzką sesksualność. Monte (w tej roli Robert Pattison) żyje na statku razem ze swoją córeczką Willow, która została poczęta właśnie w wyniku eksperymentu. Polska aktorka w filmie wciela się w postać pilota Nansena.

Film miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w San Sebastian, a kręcono go m.in. w Białymstoku i w Kolonii.

Katarzyna Pietrewicz
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Agata Buzek gra u boku Roberta Pattinsona
Proszę czekać..
Zamknij