Znaleziono 0 artykułów
18.02.2022

Elliot Page wyda wspomnienia

18.02.2022
Fot. Getty Images

W 2023 roku ukaże się autobiografia transpłciowego aktora Elliota Page’a. „Pageboy” opowie o karierze w Hollywood, odkrywaniu siebie i zdrowiu psychicznym.

W autobiografii „Pageboy” Elliot Page opowie o drodze do samoakceptacji. „Tematami książki są relacje z ciałem, seks i ciemne strony Hollywood” – ogłosiło wydawnictwo Flatiron Books.

W 2008 roku Page otrzymał nominacje do Oscara i Złotego Globu za rolę ciężarnej nastolatki w „Juno”. Trzy lata później premierę miała „Incepcja” z Page’em, Leonardo DiCaprio i Josephem Gordonem-Levittem. „Najlepiej odegrana scena przerażenia” dała aktorowi nagrodę MTV Movie Award. Ostatnio aktor gra w netfliksowym serialu „Umbrella Academy”.

Od półtora roku Page spełnia się także jako aktywista LGBT+. Gdy 1 grudnia 2020 roku Elliot wyznał, że jest osobą transpłciową i niebinarną, stał się inspiracją dla wielu nastolatków. Aktor codziennie wspiera potrzebujących pomocy. Porusza kwestie nękania, nienawiści i przemocy wobec osób LGBT+. „Widzę was, kocham was i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zmienić ten świat na lepsze” – czytamy w poście, który zamieścił na początku grudnia 2020 roku. W „Pageboy” Elliot kontynuuje swoją misję.

Weronika Kochel
Proszę czekać..
Zamknij