Znaleziono 0 artykułów
19.09.2023

Wielki powrót Belli Hadid i rybaczek. Modelka po mistrzowsku wystylizowała kontrowersyjne spodnie

19.09.2023
(Fot. Getty Images)

Trwa miesiąc mody, a wraz z nim po kilkumiesięcznej przerwie spowodowane leczeniem przewlekłej boreliozy, powraca Bella Hadid. Nawet jeśli modelka nie pojawi się na wybiegach, jej uliczne stylizacje i tak dostarczą solidnej porcji modowej zabawy. Letni trend alert w wykonaniu gwiazdy? Nieoczywisty duet kontrowersyjnych rybaczek i baletek.

 W garderobie Belli Hadid: Głównym elementem stylizacji supermodelki były kontrowersyjne rybaczki

Jako że wielkimi krokami zbliża się 23 września, czas podsumować mijające lato. W kalejdoskopie trendów można znaleźć jeden punkt wspólny charakteryzujący modę całych wakacji. Czerwiec, lipiec i sierpień 2023 roku to czas przemijającego Y2K i coraz bardziej obezwładniającego scenę pragmatyzmu lat 90. Starcia maksymalizmu i purytańskiego wręcz minimalizmu, ferii barw oraz wizji świata czarno-białego. Podobna narracja utrzymywała się w kwestii długości: równoważących milenijne bolerka i ejtisowy oversize przykrótkich sweterków, sięgających kolan spódnic czy bijących rekordy popularności jortów, czyli przedłużanych szortów.

I choć Bella Hadid przez sześć miesięcy pozostawała z dala od blasku fleszy (modelka walczyła z towarzyszącymi jej od 15 lat objawami neuroboreliozy i koinfekcji), postanowiła zamknąć barwny sezon, wyciągając najcięższe działa – kontrowersyjne rybaczki.

Codzienna stylizacja Belli Hadid łączy maksymalizm Y2K z estetyką lat 90.

W miniony weekend gwiazda została zauważona na ulicach Nowego Jorku w towarzystwie brata, Anwara. W prostej stylizacji utrzymanej w palecie beży i bieli, Bella przemyciła mieszankę międzyepokowych trendów. Po pierwsze, lansowany przez Khaite, Bottegę Venetę czy The Row jakościowy pragmatyzm, do którego zaliczały się przeskalowana koszula w prążki, dzianinowy top na ramiączkach i pakowana listonoszka z burgundowej skóry. Po drugie, szyk lat 50. XX wieku, a więc uwielbiany przez Audrey Hepburn duet rybaczek i balerin (w tym konkretnym przypadku szytych z satyny od Miu Miu). I po trzecie, szczyptę zabawy z przełomu mileniów: koronkowy podkoszulek, naszyjnik z imieniem, kolczyki koła czy opaska do włosów z charakterystycznym dla okresu Y2K grzebieniem.

Zobacz tak​że

Pola Dąbrowska
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Wielki powrót Belli Hadid i rybaczek. Modelka po mistrzowsku wystylizowała kontrowersyjne spodnie
Proszę czekać..
Zamknij