Znaleziono 0 artykułów
31.05.2022

Metamorfoza Bradleya Coopera w filmie „Maestro”

31.05.2022
Fot. materiały prasowe

Netflix opublikował pierwszy zwiastun filmu „Maestro”, w którym zarówno reżyserem, jak i odtwórcą głównej roli jest Bradley Cooper. Aktor wcieli się w rolę amerykańskiego kompozytora, pianisty i dyrygenta Leonarda Bernsteina, przechodząc przy tym spektakularną metamorfozę.

Bradley Cooper po ogromnym sukcesie „Narodzin gwiazdy” kontynuuje reżyserską karierę. W najnowszym filmie „Maestro” aktor wystąpi u boku nominowanej do Oscara Carey Mulligan, Matta Bomera i Mayi Hawke. Cooper wcieli się w rolę legendarnego kompozytora Brodwayu, Leonarda Bernsteina, a Mulligan zagra postać żony muzyka, aktorki teatralnej i telewizyjnej, Felicii Montealegre. Producentami produkcji zostali Martin Scorsese, Steven Spielberg i znana z pracy u jego boku Kristie Macosko Krieger, oraz Fred Berner, Amy Durning i sam Bradley Cooper. Praca na planie dopiero się rozpoczęła, a oficjalna premiera filmu zaplanowana jest na 2023 rok. Ogromne wrażenie robi doskonała charakteryzacja Bradleya, który na opublikowanych przez Netfliksa zdjęciach z planu jest zupełnie nie do poznania. Scenariusz wraz z reżyserem „Narodzin Gwiazdy” współtworzył nagrodzony Oscarem za „Spotlight” Josh Singer.

Fot. materiały prasowe

Leonard Bernstein zadebiutował jako dyrygent w Filharmonii Nowojorskiej w wieku 25 lat i wypadł przy tym tak dobrze, że dzień później jego wyczyn trafił na pierwszą stronę „New York Timesa”. Jego kariera gwałtownie nabrała tempa i kompozytor bardzo szybko stał się światowej sławy muzykiem. Życie prywatne gwiazdora wzbudzało sensację. Bernstein nie stronił od romansów z mężczyznami, z czego świetnie miała zdawać sobie sprawę jego żona Felicia, która urodziła mu dwie córki i syna. Przez 22 lata kobieta miała nie podejmować tematu orientacji seksualnej swojego męża, aż do momentu, gdy zastała go z młodszym kochankiem w domowej sypialni. Po tym incydencie Felicia zażądała, aby ten wyprowadził się z ich rodzinnego domu. Bernstein nie stronił od alkoholu i narkotyków. Chorował na obturacyjną chorobę płuc. Zmarł na raka.

Film trafi na platformę 20 grudnia 2023 roku.

Zuzanna Łukaszewska
Proszę czekać..
Zamknij