Znaleziono 0 artykułów
10.03.2023

Cate Blanchett w garniturze z upcyklingu od Valentino

10.03.2023
Cate Blanchett na gali Green Carpet Fashion Awards 2023 (Fot. Valentino/Getty Images)

Cate Blanchett od kilku sezonów promuje zrównoważoną modę. Na rozdaniu nagród Green Carpet Fashion Awards 2023 w Hollywood pojawiła się w garniturze Valentino uszytym z archiwalnych materiałów włoskiego domu mody.

Cate Blanchett jest zwolenniczką zrównoważonego podejścia do mody. Chętnie sięga po tę samą kreację po kilka razy, zagląda do swoich archiwów i inwestuje w ubrania ekologicznych marek. W stylizacjach sprzed lat widziana była już podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji trzy lata temu, na 73. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, czy na tegorocznej gali Film Independent Spirit Awards.

W czwartek 9 marca Cate Blanchett przyleciała do Hollywood na Green Carpet Fashion Awards 2023. Po raz kolejny stylistka aktorki, Elizabeth Stewart, postanowiła ubrać gwiazdę w proekologiczną kreację. Tym razem wybór padł na dom mody Valentino, który uszył seledynowy komplet z archiwalnych materiałów i nieużytych wcześniej skrawków tkanin. Efekt? Przeskalowana marynarka, połączona z dopasowaną koszulą, eleganckim spodniami i czarnym krawatem. Kreacje ozdobiono różową kokardą, przypiętą do talii aktorki.

„Wielkie podziękowania dla Pierpaolo Picciolego [dyrektora kreatywnego Valentino – przyp.red] i Livi Firth [założycielki Eco-Age – przyp.red] za wprowadzanie zrównoważonych rozwiązań w świecie high fashion i inspirowanie innych marek do zmian” – napisała Elizabeth Stewart na Instagramie, na którym opublikowała zdjęcia Blanchett w nowej stylizacji.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij