Znaleziono 0 artykułów
13.08.2019

„Diana” na Broadwayu

13.08.2019
Książe Karol i Księżna Diana, (Fot. Douglas Peebles/Corbis/Getty Images)

Musical „Diana” przybliży widzom historię księżnej Walii - od przygotowań do ślubu z księciem Karolem, przez burzliwe małżeństwo, aż po ich rozstanie. Premiera sztuki odbędzie się w marcu przyszłego roku.

Musical poświęcony jednej z najbardziej znanych członkiń brytyjskiej rodziny królewskiej trafi na deski Broadwayu. W latach 80. i 90. świat plotkarski śledził związek Diany z następcą tronu Karolem, a świat mody jej kreacje. Musical opowie o burzliwym książęcym małżeństwie – od zaręczyn po rozstanie. W tle będzie rosnąca sława Diany i związane z tym kłopoty. 

W rolę Diany wcieli się Jeanna de Waal. – Możliwość zagrania Diany to dla mnie wielki zaszczyt. Mam nadzieję, że dzięki tej sztuce, ludzie zrozumieją jej historię i to, jak wiele zrobiła dla świata – powiedziała de Waal. Księcia Karola zagra Roe Hartrampf, a jego obecną żonę Camillę – Erin Davie. Dwukrotna laureatka nagrody Tony, Judy Kaye zagra królową Elżbietę II. 

Za reżyserię „Diany” odpowiada Christopher Ashley, który zdobył „teatralnego Oscara” za "Come From Away". Muzykę skomponuje duet znany z musicalu "Memphis" - Joe DiPietro i David Bryan. Premiera 31 marca 2020 roku.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij