Znaleziono 0 artykułów
10.06.2022

Najmodniejsza koloryzacja włosów na lato 2022

10.06.2022
(Fot. Getty Images)

Więcej ciepła, blasku i fantazji! Według najbardziej rozchwytywanych ekspertów tego lata – po chłodach zimy – trendy w koloryzacji włosów upłyną pod znakiem słonecznych promieni.

Według Matta Reza, eksperta stojącego za koloryzacją długich włosów Kendall Jenner, Hailey Bieber i Elizy Gonzalez, będziemy odchodzić od chłodnej tonacji na rzecz cieplejszych odcieni blondu, brązu, rudości i wszystkiego pomiędzy. – Ciepłe kolory mają więcej blasku, za którym od pewnego czasu wszyscy tęsknimy – mówi Rez. – Mam wrażenie, że prośby klientek o cieplejsze odcienie odzwierciedlają potrzebę wyjścia z chłodu ostatnich kilku lat.

Potrzeba poprawy nastroju połączona z „wyniesionym z dzieciństwa poczuciem, że lato to czas zabawy”, jak mówi Angela Hazelton, kolorystka z The Marie Robinson Salon, oznacza, że wszyscy doświadczamy instynktownej chęci zmiany. – Łatwiej zmienić kolor włosów, gdy skóra nabrała już letniego blasku – dodaje Hazelton. Zgadza się z nią inna nowojorska specjalistka, Jenna Perry, do której po nowe, pełne niuansów odcienie na włosach zgłaszają się Bella Hadid czy Maude Apatow: Nie ma nic lepszego niż świeże pasemka, nadające dodatkowego wymiaru letniemu lookowi. – Latem słońce świeci dłużej, co oznacza, że jego wpływ na włosy i skórę jest widoczny gołym okiem – mówi Perry. – Moment, gdy cera wygląda na muśniętą pierwszymi promieniami, to idealny moment, by podkręcić wygląd włosów.

Warto dodać, że lato to często czas nostalgii. Jak mówi Mauricio Bermudez, doświadczony kolorysta w nowojorskim salonie Suite Caroline: – Od najważniejszej piosenki lata po nasze letnie miłości, ten słoneczny okres w roku pozostawia po sobie wiele dobrych wspomnień – a kolor włosów to również wyznacznik czasu. Zmiana odcienia może natychmiast dodać nam energii, i to na długo.

Przedstawiamy najważniejsze trendy w koloryzacji nadchodzącego lata.

Miodowo-złoty bronde

Gdy nadchodzą cieplejsze miesiące, jednym z najczęściej wybieranych przez klientki Reza odcieni staje się miodowo-złoty „bronde”. – To idealny mariaż blondu i brązu – mówi ekspert. – Kolor bazowy i nadający głębi to średni lub jasny brąz. Wmieszane w niego jasne złote pasemka podkreślają strukturę fryzury, a na końcach nadają jej maksimum energii i kontrastu. Taki kolor jest pełen blasku! Ciepło pasemek sprawia, że fryzura pięknie skrzy się w słońcu.

Różowe i brzoskwiniowe pastele

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by J (@jennierubyjane)

Według Perry osoby chcące puścić wodze fantazji powinny rozważyć wykończenie fryzury ciepłym neonowym odcieniem. – Jasne blondy mają w sobie więcej zabawy, gdy doda się do nich trochę różowego lub brzoskwiniowego pigmentu – mówi ekspert.

Spieczony słońcem blond

– Naturalnym letnim kolorem wydaje się spieczony słońcem blond, który wygląda, jakby właśnie wróciło się z plaży – wyjaśnia Bermudez, który sprawił niedawno, że Lilah Summer z brunetki stała się blondynką za sprawą jego pomysłu na „witaminę D w butelce farby”.

Połyskująca krucza czerń

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by UMI AKIYOSHI (@umiakiyoshi)

W tym samym duchu Bermudez wykorzystuje swoją technikę nadającą maksymalnego połysku kruczej czerni u takich klientek jak Rubina Dyan i Umi Akiyoshi. – Zaczynam od błyszczącej bazy, po czym wykańczam koloryzację lśniącym topem – wyjaśnia. – Od rudości do czerni, latem każdy kolor powinien otrzymać porcję dodatkowego blasku.

Muśnięty słońcem brąz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kendall (@kendalljenner)

Po tym, jak Kendal Jenner podczas miesiąca mody pofarbowała włosy na miedziany odcień, na MET Galę 2022 wróciła już do charakterystycznego dla siebie brązu. Delikatnie go jednak zmodyfikowała. – Bazowy kolor włosów Kendall to neutralny średni brąz ze złotymi, orzechowymi pasemkami, które nadają mu wrażenia trójwymiarowości – wyjaśnia Rez. – Taki odcień nabiera ciepła dzięki światłu, które się w nim odbija, co sprawia, że jest idealny na lato.

Ciepły blond inspirowany festiwalem Woodstock z 1969 roku

Angela Hazelton przewiduje powrót do beztroskiego lata z 1969 roku. Będzie on widoczny w złotych i truskawkowych blondach oraz ciepłych brązach. – Jednym słowem w trendach będą włosy pełne ciepła i blasku – mówi Hazelton. Dodaje, że takie odcienie będą raczej uzyskiwane za pomocą farbowania jednym kolorem, z minimalnymi pasemkami. – Modne będą delikatne pasemka nadające fryzurze odrobiny blasku i struktury. Nie chcemy tu jednak przesadzonego, zbyt oczywistego efektu.

50 twarzy karmazynu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Valentino (@maisonvalentino)

– Jeszcze nigdy nie spotkałam się z tyloma prośbami o rude włosy – w każdym możliwym odcieniu! – mówi Hazelton. – Blondynki chcą truskawkowego blondu, a brunetki proszą o bursztynowe lub ciemnokasztanowe odcienie. Co napędza ten trend, widziany na głowach wielu gwiazd, od Jenner po znane z „Euforii” Zendayę, Sydney Sweeney i Barbie Ferreirę? – To potrzeba odrobiny emocji, którą każdy ma teraz w życiu – wyjaśnia.

Brąz w odcieniu koniaku

Gdy modelka Nidhi Sunil przygotowywała się do wyjazdu na Festiwal Filmowy w Cannes, Bermudez, odświeżając kolor jej włosów, uzyskał „koniakowy brąz”. – Intensywny efekt nie musi oznaczać fryzury trudnej w pielęgnacji. Tego lata nowa jakość to wysoki połysk – wyjaśnia. – Jej ocieplone nowym kolorem loki mocno polakierowałem, tak że na czerwonym dywanie błyszczały jeszcze bardziej.

7 minut na słońcu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Karlie Kloss (@karliekloss)

– Brunetki dodają coraz częściej do swojego koloru bardzo subtelnych złotych refleksów – mówi Perry o skrzących się pasemkach na bardziej głębokich odcieniach, jak te, które zrobiła niedawno na czekoladowym brązie Karlie Kloss. Cel? – Świetlisty efekt jak po 7 minutach na słońcu – mówi.

Artykuł po raz pierwszy ukazał się na Vogue.com.

Lauren Valenti
Proszę czekać..
Zamknij