Znaleziono 0 artykułów
12.05.2024

Druga torebka to praktyczny patent na co dzień

12.05.2024
Fot. Getty Images

Stylowe torebki damskie to zarówno duże torebki damskie, jak i torebki damskie małe. Teraz nie musimy wybierać jednego modelu. Latem 2024 roku testujemy sprytny trik – nosimy dwie torebki w ramach jednej stylizacji.

W ostatnim czasie w modzie króluje swoboda. W ten trend idealnie wpisuje się stylizacyjny trik – noszenie dwóch torebek naraz.

Fot. Getty Images

Różnorodne torebki damskie pozwolą stworzyć oryginalną stylizację

Do pierwszej, bardziej wyszukanej torebki dopasowujemy drugą, która jest wygodna i uniwersalna niczym walizka, a zarazem lekka i stylowa. Oto najpiękniejsze i najmodniejsze modele duety na wiosnę 2024.

Bottega Veneta / Fot. Spotlight. Launchmetrics

Stylizacje z torebkami widzieliśmy na pokazach Chanel, Bottegi Venety i Fendi

Wydaje się, że wszystko zaczęło się od pokazu kolekcji Chanel na sezon wiosna-lato 2019, na którym po raz pierwszy pojawiło się to połączenie. Był to „podwójny” model: dwie splecione ze sobą torebki do noszenia przez ramię. Mniej więcej w tym samym czasie Fendi, a później Bottega Veneta i Givenchy zestawiły swoje urocze torebki mikro ze znacznie większymi modelami. To był dopiero początek trendu. Wówczas cały czas królowało to, co „stare i sprawdzone”, a jednocześnie dalekie od odważnych eksperymentów. Pragnienie bycia sobą i swobody w wyrażaniu własnej osobowości poprzez modę ostatecznie zwyciężyło. Czas triumfu nadszedł wraz z docenieniem (w końcu!) wartości komfortu.

Fot. Getty Images

Torebki to niezbędny element damskich stylizacji

To, co najbardziej potrzebne, można nosić w uroczej minitorebce na ramieniu. Trend zapoczątkowała oczywiście Carrie Bradshaw, nosząc przewieszone przez ramię dwie minitorebki w idealnie dopasowanych odcieniach w pierwszym sezonie „I tak po prostu...”. W ten sposób narodziła się idea drugiej torby – na porządku dziennym w stylizacjach streetstyle’owych, a na wybiegach – element zaskoczenia. Druga torba to niezbędny i praktyczny dodatek. Najważniejsze, aby pasowała do innej torebki, np. torebki na łańcuszku, która co prawda skradła nam serce, ale jest zdecydowanie mniejsza i mniej pojemna, przez co pasuje na wieczór, ale nie można do niej spakować laptopa, okularów, notatnika i innych akcesoriów potrzebnych w ciągu dnia. Idealna torebka damska powinna przecież pomieścić wszystko, co niezbędne.

Fot. Getty Images

Klasyczne torebki listonoszki damskie i torebki kopertówki tworzą zgrany duet

Można wyróżnić dwa najpopularniejsze modele: shopperkę w rozmiarze maksi i wygodną torebkę crossbody. Jak dobrać obie torebki, by do siebie pasowały? Praktyczny model crossbody ma kształt półksiężyca, a duże modele są bardzo pojemne i wykonane z miękkich, wytrzymałych materiałów. Torebka typu tote to z kolei największy model ze wszystkich. Dzięki funkcji „drugiej torby” staje się prawie tak duża jak walizka. Minimalistkom do gustu z pewnością przypadnie bawełniana lub skórzana shopperka.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.es.

Laura Tortora i Andalice Abbiadati
  1. Moda
  2. Street Style
  3. Druga torebka to praktyczny patent na co dzień
Proszę czekać..
Zamknij