Znaleziono 0 artykułów
06.05.2023

Fryzura w stylu Pameli Anderson: Nowoczesna odsłona klasyki z lat 90.

06.05.2023
Pamela Anderson (Fot. Getty Images)

Wysokie upięcie na czubku głowy z włosami pozostawionymi w lekkim nieładzie to charakterystyczna fryzura Pameli Anderson, którą chętnie noszą współczesne gwiazdy. Jak stworzyć „Pam” w czterech prostych krokach, zdradza ekspertka Halley Brisker.

Obsesja na punkcie Pameli Anderson, spowodowana jej najnowszym filmem dokumentalnym na Netfliksie, przyniosła światu wiele korzyści. Nie tylko poznaliśmy osobisty punkt widzenia Pameli na jej drogę do sławy, ale także otrzymaliśmy kilka wspaniałych inspiracji dotyczących fryzur. Upięcie gwiazdy z lat 90., czyli włosy chaotycznie ułożone na głowie, z dwoma kosmykami swobodnie opadającymi z przodu twarzy, jest od dekad bardzo popularne. Niektóre z naszych ulubionych gwiazd również pokochały ten styl.

Gwiazdy, które kochają fryzurę Pameli Anderson: Rihanna, Lily James, Nicola Peltz Beckham

Przykładem może być Rihanna, która na randce z A$APem Rockym w Nowym Jorku zaprezentowała się w czerwonej stylizacji z fryzurą inspirowaną stylem Pameli Anderson. Lily James, która grała Anderson w serialu Hulu „Pam + Tommy”, podczas tournée prasowego w pełni oddała się estetyce swojej bohaterki, prezentując fryzurę z wiązanym kokiem, stworzoną przez fryzjerkę Halley Brisker. Nicola Peltz Beckham, która zawsze podąża za trendami z lat 90., również nosiła tę fryzurę, podobnie jak Anya Taylor-Joy, Katie Holmes i Kim Kardashian. Sama Anderson po 30 latach nie rezygnuje ze swojego charakterystycznego uczesania.

Brisker współpracuje z wieloma gwiazdami, takimi jak Lily James, Simone Ashley i Rosie Huntington-Whiteley, przygotowując ich fryzury na czerwony dywan. – Jestem dzieckiem lat 90. i mam obsesję na punkcie wizerunków z tamtych lat – mówi przez telefon. – W przypadku Pameli wszystko polegało na tym, że włosy były układane na czubku głowy. Kluczem do stworzenia całej stylizacji z lat 90. były potargane kosmyki włosów, czyli pasma, które zostały podczas czesania pominięte, a nie schowane.

Idealna zarówno na dzień, jak i na bardziej formalne okazje fryzura Pameli wygląda swobodnie i pasuje do większości kształtów twarzy i tekstur włosów. Wszystko, czego wymaga, to dyskretne upięcie i uformowanie go w dowolny kształt na czubku głowy. – Chodzi o stworzenie pewnego kształtu – mówi Brisker. – To wszystko, co liczy się w tym przypadku. Sposób, w jaki to zrobisz, nie jest ważny, więc nikt nie powie ci, że zrobiłaś to źle. Najważniejsze to czuć się w tej fryzurze pewnie.

Fryzura „Pam” w czterech prostych krokach

Ekspertka ma kilka wskazówek: – Każdemu, kto chce wypróbować ten rodzaj fryzury, radzę użyć wyobraźni. To właśnie robimy my, fryzjerzy, choć jesteśmy profesjonalistami – mówi. – Wejdź na Google i spójrz na zdjęcia lub style, które kochasz, i zobrazuj ich kształt w pamięci. Brisker podkreśla również, że fryzury takie jak Pam polegają na tym, aby pozwolić włosom na swobodny ruch (do pewnego stopnia), więc nie ma sensu dążyć do perfekcji.

Krok pierwszy: Podziel włosy na części

Im więcej masz włosów, tym łatwiej będzie ci stworzyć tę fryzurę. Zacznij od podzielenia włosów na sekcje: poziomo od ucha do ucha, tak aby otrzymać „tył” i „przód”. Następnie przednią sekcję podziel na pół, tak aby każda z części znajdowała się po jednej stronie głowy.

Krok drugi: Stwórz kucyki

Z obu przednich sekcji zrób osobne kucyki na koronie głowy, a następnie resztę włosów upnij gdzieś pomiędzy nie, także w formie kucyka.

Krok trzeci: Zwiń i skręć

Kiedy masz już trzy kucyki, wszystko, co musisz zrobić, to wymyślić sposób, aby skręcić je i zawiązać w zabawny kształt, upewniając się, że pozostawiasz kilka kosmyków wokół twarzy.

Krok czwarty: Utrwal fryzurę

Łatwym sposobem na stworzenie pożądanego kształtu jest upięcie tylnego kucyka nisko, a następnie ułożenie przednich kucyków obok siebie i złączenie ich gumką. Możesz je przepleść przez siebie i pozwolić im opadać jeden na drugi, trochę jak sznurówki. Przełóż jedną pętlę przez otwór drugiej, tak aby końce znalazły się po przeciwnych stronach.

Poniżej przedstawiamy upięcia gwiazd w stylu „Pam”, które zainspirują cię do stworzenia swojej wersji fryzury.

Rihanna

(Fot. Getty Images)

Lily James

Kim Kardashian

(Fot. Getty Images)

Nicola Peltz-Beckham

Katie Holmes

(Fot. Getty Images)

Pamela Anderson

(Fot. Getty Images)

Anya Taylor-Joy

(Fot. Getty Images)

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij