Znaleziono 0 artykułów
08.03.2024

Jeansowa spódnica podkreślająca sylwetkę to modny wybór Francuzek na 2024 rok

08.03.2024
(Fot. Getty Images)

Kiedy mowa o trendach na wiosnę-lato 2024, spódnica denimowa jest pewniakiem. A największym hitem – jeansowa spódnica ołówkowa. To aktualnie najbardziej szykowny i pożądany model ze wszystkich.

Ten bazowy element garderoby – ołówkowa spódnica – od swoich początków w pierwszej dekadzie XX w. kojarzony z femmes fatales, eleganckimi intelektualistkami i gwiazdami filmowymi to najmodniejsza spódnica na wiosnę i lato 2024. Zwłaszcza jeśli to jeansowa spódnica. 

Spódnica ołówkowa powraca, tym razem jako supermodna jeansowa spódnica midi

Moschino (Fot. materiały prasowe)

Wraz z zapoczątkowaniem mody na klimaty rodem z westernów dzięki Pharrellowi Williamsowi, który w czasie pokazu kolekcji Louis Vuitton na sezon jesień-zima 2024-2025 inspirował się współczesnymi kowbojami, oraz Beyoncé, której nowy album stanowi obietnicę zgłębiania przez artystkę muzyki country, wszystko wskazuje na to, że denim będzie hitem wiosny i lata 2024, szczególnie jeśli nosimy go pod postacią jeansowej spódnicy ołówkowej.

Najmodniejsze spódnice jeansowe na wiosnę-lato 2024? O ołówkowym fasonie

W 2024 r. wiele fasonów damskich spódnic jest w trendach, zarówno jeśli chodzi o długość spódnicy, jak i materiał. Szczególnie wśród Francuzek. Wśród największych pewniaków w tej chwili znajdują się jedwabista, zachowująca się jak druga skóra slip skirt, czerwona spódnica oraz jej wysublimowana wersja z motywami zwierzęcymi, która tej wiosny wyniesie niejeden look na wyższy poziom. Jednak najpopularniejsza wiosną i latem 2024 będzie szykowna spódnica jeansowa z dopasowanym krojem: typowa dla lat 40. XX w., spódnica ołówkowa midi, która powraca, ze strukturalnymi dodatkami i w wersji z denimu

(Fot. Getty Images)

Spódnica jeansowa z dopasowanym krojem: Elegancja od dekad

Wieści głoszą, że początki spódnicy ołówkowej sięgają roku 1908, kiedy to Edith Hart O. Berg została pierwszą Amerykanką, która ją założyła. Berg była również pierwszą Amerykanką, która wsiadła na pokład samolotu. Podobno, by zapobiec dostawaniu się powietrza pod długą spódnicę w czasie lotu, obwiązała sobie kostki sznurkiem. Mówi się, że to właśnie ten gest stanowił inspirację dla powstania tej obcisłej spódnicy o dopasowanym kroju, choć Paul Poiret zawsze temu zaprzeczał, twierdząc, że sam wpadł na pomysł projektu ołówkowej spódnicy. 

Szykowne spódnice jeansowe będą prawdziwym przebojem wakacji 2024

(Fot. materiały prasowe)

Jeansowa ołówkowa spódnica, charakteryzująca się wąskim krojem i długością do kolana, często ma rozcięcie z tyłu, zapobiegające krępowaniu ruchów podczas chodzenia, podkreśla sylwetkę i, w wersji z wysokim stanem, uszlachetnia ją. Wiosną i latem 2024 dopasowana spódnica denimowa sprawia, że jej właścicielka jest supermodna. To kolejny powód, dla którego ołówkowe jeansowe spódnice będą triumfować tej wiosny i lata, przynajmniej według kilku wiodących domów mody, m.in. Moschino i Helmuta Langa. Jaka długość spódnicy jest pożądana w tym sezonie? Najmodniejsze spódnice jeansowe możesz nosić w wersji midi lub maksi, a nawet jako total look. 

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.fr

Zobacz także:

Alexandre Marain
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Jeansowa spódnica podkreślająca sylwetkę to modny wybór Francuzek na 2024 rok
Proszę czekać..
Zamknij