Znaleziono 0 artykułów
18.12.2021

Londyński The Connaught najlepszym barem na świecie

18.12.2021
Fot. Britta Jaschinski

Wśród lokali we wszystkich miastach i miasteczkach jest jeden, który może oficjalnie nazywać się najlepszym barem na świecie: londyński The Connaught.

Zwycięzca tego prestiżowego wyróżnienia wyłaniany jest podczas głosowania przez grupę 600 ekspertów z branży. Nagroda jest przyznawana podczas ceremonii w Londynie. The Connaught otrzymał nagrodę drugi raz z rzędu.

„Connaught Bar, gratulujemy. Zdobycie tytułu Najlepszego Baru na Świecie przez dwa kolejne lata to wyczyn, który wcześniej udało się osiągnąć tylko dwóm barom w 13-letniej historii nagród” – napisał Mark Sansom, redaktor ds. treści stowarzyszenia The World’s 50 Best Bars.

Czemu The Connaught zawdzięcza ten sukces? Eksperci są pewni: martini. Serwowane jest przez kelnerów w białych rękawiczkach, tuż po przyrządzeniu – z autorskiego ginu i specjalistycznych bitterów (uprawiają własną lawendę!) – nad restauracyjnym wózkiem.

Fot. Britta Jaschinski

Każdy drink jest personalizowany. Według Marka Sansoma dyrektor miksologii w The Connaught Agostino Perrone i jego zespół „zmodernizowali” słynny koktajl.

Goście mogą go sączyć w inspirowanych kubizmem wnętrzach lokalu. Bar mieści się w hotelu Connaught, który staje się miejscem słynącym z koktajli. Oprócz najwyżej ocenianego baru jesienią 2021 roku otwarto The Red Room, w którym znajdują się cztery różowe dzieła sztuki autorstwa Louise Bourgeois, Jenny Holzer, Ti-a Thuy Nguyen i Triny McKillen. Perrone stworzył dla tego miejsca listę sześciu koktajli – wszystkie z nich z dodatkiem wina.

Na drugim miejscu uplasowała się inna londyńska miejscówka, Tayēr + Elementary, a tuż za nią Paradiso w Barcelonie.

Najlepszy bar w Stanach Zjednoczonych? To Katana Kitten w nowojorskiej West Village, a Thunderbolt w Los Angeles otrzymał nagrodę „wart zobaczenia”. W Azji najlepszym barem jest Koa w Hongkongu.

Oto 10 najlepszych barów na świecie według World’s 50 Best Bars Association.

1. Connaught Bar, Londyn
2. Tayēr + Elementary, Londyn
3. Paradiso, Barcelona
4. The Clumsies, Ateny
5. Florería Atlántico, Buenos Aires
6. Licorería Limantour, Miasto Meksyk
7. Coa, Hongkong
8. El Copitas, St. Petersburg, Rosja
9. Jigger & Pony, Singapur
10. Katana Kitten, Nowy Jork

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.com

Elise Taylor
Proszę czekać..
Zamknij