Znaleziono 0 artykułów
30.10.2023

Trendy z lat 90. powracają

30.10.2023
Helmut Lang (Fot. materiały prasowe)

W 2024 ponownie będziemy inspirować się latami 90. Powrócimy do stylizacji, które do perfekcji opanowały Carolyn Bessette-Kennedy, Gwyneth Paltrow czy Shannen Doherty.

Jak dobrze wiemy, moda nieustannie się zmienia. Nie dziwi więc, że po tym, jak w 2023 roku powróciliśmy do ekstrawaganckich trendów z lat 2000., takich jak brzoskwiniowe dresy Paris Hilton, czapki w stylu trucker od Von Dutch czy motyle wzory i jeansy z niskim stanem, w kolejnym sezonie ponownie sięgniemy po proste i minimalistyczne rozwiązania.

(Fot. Getty Images)

Lata 90. inspirują projektantów w 2024

Mniej znaczy więcej. Za tą ideą podążali projektanci, tworząc kolekcje na wiosnę-lato 2024, w których znalazło się mnóstwo kreacji prostych, eleganckich i zachowanych w duchu dyskretnego luksusu. Wystarczy wyobrazić sobie Carolyn Bessette-Kennedy, ikonę w latach 90. Jej prosty, niewymuszony styl uczynił ją mistrzynią minimalizmu na przełomie wieków, ale też odzwierciedlał trendy, które nigdy nie wyjdą z mody.

(Fot. Getty Images)

Carolyn Bessette-Kennedy opanowała do perfekcji sztukę podkreślania wartości klasycznych elementów garderoby. To ona przekształciła prostą białą koszulę w strój wieczorowy, wzbogaciła małą czarną operowymi rękawiczkami, nadając jej szyku, a satynowym halkom dodała nowego charakteru. Te odważne, a zarazem dyskretne trendy, które obserwowaliśmy na tegorocznych pokazach mody, zdecydowanie zdetronizowały inspirację latami 2000.

(Fot. Getty Images)

Jak zauważaliśmy podczas ostatnich tygodni mody, w tym sezonie szarość stanie się równie szykowna jak czerń. Acne Studios zaprezentowało na przykład zestaw składający się z topu oraz spódnicy maksi z rozcięciem mocno inspirowany latami 90., podczas gdy marka 16Arlington zachwyciła na wybiegu prostą sukienką z rozcięciem. Te kreacje, inspirowane ostatnią dekadą ubiegłego stulecia, są niezbędnymi elementami każdej garderoby, a prezentowane były z niezwykłą gracją, tak samo jak klasyczne niebieskie jeansy i zapisana na guziki koszula Helmuta Langa. Podobne stylizacje z pewnością mogłaby założyć także Gwyneth Paltrow, która ożywiła trend quiet luxury, kiedy stanęła przed sądem w sprawie dotyczącej zdarzenia z 2016 roku.

Acne Studios (Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Nie tylko Carolyn Bessette-Kennedy jest naszą inspiracją oraz ikoną lat 90. Do tego grona słusznie należy także Shannen Doherty, znana m.in. z roli Prue Halliwell w serialu „Czarodziejki”. Styl aktorki, który opierał się głównie na eleganckich kreacjach i małych czarnych, doskonale odzwierciedla minimalizm ostatniej dekady lat ubiegłego wieku.

(Fot. Getty Images)

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.fr.

Alexandre Marain
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Trendy z lat 90. powracają
Proszę czekać..
Zamknij