Znaleziono 0 artykułów
09.09.2021

Najlepsze fryzury gwiazd po 50-tce

09.09.2021
Fot. Getty Images

Wiele z nas spędziło całe życie na zapuszczaniu włosów, by ściąć je, gdy osiągniemy "pewien wiek". W przeszłości kobiety czuły się zobowiązane do ograniczenia długości włosów, gdy osiągały wiek średni. Ale na szczęście dziś ważniejsze od tego, jak "powinnyśmy" wyglądać na rzecz tego, co sprawia, że czujemy się dobrze. Opcja zapuszczania włosów do pasa w wieku 70 lat jest tego częścią.

- Odchodzimy od myślenia, że kobiety w pewnym wieku muszą mieć krótkie włosy - zgadza się Dom Seeley, międzynarodowy dyrektor kreatywny Color Wow. - Chodzi o to, co sprawia, że czujesz się pewna siebie - co definiuje Twój styl i osobowość. Nie ma nic złego w skróceniu włosów, gdy się starzejesz, ale nie dostosowuj się do społecznych przekonań na temat tego, jak powinnaś się czuć i wyglądać.

Fryzury celebrytek dostarczą Ci inspiracji również, gdy masz więcej niż 50 lat. Lista jest długa: Sarah Jessica Parker, Monica Bellucci, Julianne Moore, Michelle Pfeiffer, Jennifer Lopez i Naomi Campbell noszą włosy poniżej ramion. - Jane Seymour ma miękką grzywkę, spływającą wokół twarzy i świetny kolor, podczas gdy włosy Michelle Pfeiffer są miękkie i falowane, zawsze w lekkim nieładzie - mówi stylista fryzur Paul Edmonds. - Wszystkie te kobiety wyglądają świetnie i na swój wiek, nie starając się wyglądać jakby miały 20 lat.

Jedną zasadą dotyczącą długich włosów - niezależnie od wieku, ale szczególnie z wiekiem - jest zapewnienie im doskonałej kondycji. Dbanie o przycięte włosy jest dość łatwe, ale w miarę ich zapuszczania należy poświęcić więcej uwagi włosom od połowy ich długości i na końcach, aby nie wyglądały na niezdrowe i matowe. Zamiast sztywnego harmonogramu podcinania włosów co sześć tygodni, Seeley radzi, by pozostać w zgodzie z nim i ich przyzwyczajeniami. - Włosy każdego człowieka rosną inaczej, a sposób, w jaki je pielęgnujesz i utrzymujesz, wpływa na częstotliwość podcinania - mówi.  

Wraz z wiekiem włosy są bardziej narażone na uczucie suchości i szorstkości, ze względu na teksturę siwych włosów, a także utratę niezbędnych lipidów i wilgoci, co może prowadzić do łamania się, braku połysku i sprężystości. Edmonds zaleca również specjalną pielęgnację, która ma na celu głębokie odżywienie i wygładzenie każdego pasma -  odżywki, kuracje i maski do włosów.  - Jeśli będziesz przestrzegać zasad dobrej pielęgnacji, stosując produkty termoochronne i inwestując w wysokiej jakości narzędzia elektryczne do suszenia i układania włosów, nie będziesz ryzykować, że staną się one suche i łamliwe - co oznacza, że będziesz musiała je częściej podcinać - dodaje Seeley.

Wahasz się? Eksperci radzą porozmawiać z fryzjerem o tym, jakie dłuższe fryzury będą pasować do kształtu Twojej twarzy i jaka długość będzie dla Ciebie najlepsza. - Miękkie grzywki i warstwy, które zwracają uwagę na oczy i kości policzkowe są zawsze dobre", mówi Edmonds, podczas gdy Seeley zaleca, aby szukać inspiracji u sławnych kobiet. "One (i ich fryzjerzy) wiedzą, jak podkreślić twarz poprzez użycie koloru i różnych długości, które podkreślają nasze zalety - od skóry po oczy - sprawiając, że wyglądamy młodziej.

„Vogue” prezentuje najlepsze fryzury dla osób po pięćdziesiątce - od włosów sięgających ramion po długie jak u syreny.

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.co.uk.

1/18 Julia Roberts

2/18 Julianne Moore

3/18 Naomi Campbell

4/18 Demi Moore

5/18 Kristen McMenamy

6/18 Monica Bellucci

7/18 Sandra Oh

8/18 Cndy Crawford

9/18 Sandra Bulldock

10/18 Halle Berry

11/18 Jennifer Aniston

12/18 Iman

13/18 Andie MacDowell

14/18 Liz Hurley

15/18 Sarah Jessica Parker

16/18 Jennifer Lopez

17/18 Salma hayek

18/18 Nicole Kidman

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij