Znaleziono 0 artykułów
03.01.2023

Non stop color: Największe trendy w koloryzacji włosów na 2023 rok

03.01.2023
(Fot. Getty Images)

Nowy kolor, nowa ja. Choć jest to pewne uproszczenie, często jednak zmiana wizerunku pozwala spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. – Widzę to na twarzach moich klientek, ten moment, kiedy zostawiają za są sobą przeszłość, z którą chcą się już pożegnać – mówi stylistka fryzur gwiazd Mara Roszak. Początek roku jest do tego świetną okazją. Przedstawiamy pięć największych trendów w koloryzacji włosów na 2023 rok.  

Wyraziste odcienie proponowane na 2023 rok są kontynuacją istniejącej palety, bogatej i ciepłej, przeplatanej delikatniejszymi (i chłodniejszymi) tonami. Podejście „ogień i lód” w koloryzacji czerpie z przeszłości i jest ukłonem w stronę barw uwiecznionych na dziełach sztuki na przestrzeni wieków, na które patrzymy jednak przez pryzmat współczesności. Te kolory sprawdzą się niezależnie od tego, czy bliżej ci do stylu Y2K przeplatanego s.f., czy bardziej marzycielskiego pt. „właśnie wyszłam z obrazu Johna Williama Waterhouse’a”, i wzniosą każde cięcie na wyższy poziom. 

Oto pięć największych trendów w koloryzacji włosów na 2023 rok. 

Personalizowana platyna  

(Fot. Getty Images)

Jak ostatnio udowodniła Kim Kardashian i jej odrosty w grunge’owym stylu – platyna powraca. – Więcej znaczy lepiej, a ta koloryzacja robi najwięcej – mówi Jenna Perry, stylistka fryzur gwiazd. Ten wymagający sporej uwagi kolor jest odpowiedzią na naturalne, stonowane piękno, ku któremu skłanialiśmy się po pandemii, i choć wydaje się specyficzny, jest tak samo uniwersalny. Stylistka fryzur Emaly Baum twierdzi, że oprócz tego, iż pasuje do każdej tonacji skóry, to dzięki spłukiwaniu ciepłych odcieni ta chłodna koloryzacja znajdzie uznanie wśród osób, które do tej pory uważały, że platynowe włosy nie są dla nich. – Uwielbiam to, że tym razem trend jest tak dostosowany do indywidualnych potrzeb. To nie jest po prostu biały blond – dodaje.

Subtelny cynamon 

(Fot. Getty Images)

Jeśli szukasz subtelnego sposobu, by nadać swoim brązowym włosom nieco pikanterii, cynamonowy może być odcieniem 2023 roku dla ciebie. – To najpiękniejszy mariaż rudego z kasztanowym. Jest nieoczywisty i przyciąga spojrzenia – mówi Perry. Koloryzacja ta jest świetną okazją, by dodać swoim włosom rudości – a trend ten w ciągu ostatniego roku obejmował odcienie od ognistych przez miedź po barwy zachodu słońca – przy jednoczesnym zachowaniu klasycznych zalet brązu. – Tak wiele brunetek ma naturalne ciepłe odcienie, a ja uwielbiam to, że ten kolor naprawdę z nimi współgra – mówi Baum. 

Beżowy blond

Niezależnie od tego, czy nazwiesz go pszenicznym, czy miodowym blond – piaskowy beż ma przewodzić jasnej stronie, jeśli chodzi o trendy. – Beż jest idealny na chłodniejsze miesiące, kiedy niebo ma więcej szarości i chłodnych odcieni – mówi Roszak. Perry, która w grudniu 2022 roku przemieniła brąz Belli Hadid w bardziej piaskowy odcień, także się z tym zgadza. – Kolor jest dziewczęcy i naturalny – mówi, dodając, że celem Hadid był ciemnobeżowy blond z jaśniejszymi pasemkami. Ten rodzaj blondu ma sprawiać wrażenie lekkiego i niewymuszonego i jest idealną równowagą dla nadmiaru w kwestiach urody i mody z pierwszych lat trzeciej dekady XXI wieku.

Gorzka czekolada

(Fot. Getty Images)

„Nasycony” to główne określenie roku 2023, a w szczególności dotyczy brązów. Brunetki, które wolą pozostać przy tej barwie, powinny rozważyć jednak przejście na ciemną stronę. Roszak zaleca subtelne pasemka – dla połysku i by odcień nabrał głębi. – Uwielbiam zdrowo wyglądające włosy, a te bogate brązy właśnie to podkreślają – dodaje. 

Uwodzicielski rudy

(Fot. Getty Images)

To kulminacja trendu na rudości z 2022 roku. – Jest radosną grą na tamtej tendencji. Głęboki czerwonofioletowy odcień jest superuwodzicielski – mówi Baum. Ta koloryzacja dopełnia trend w całej jego okazałości, pasując do ogólnego klimatu, który jest związany z ekstremalnym, niemalże kampowym glamourem. Podobnie jak wszystkie kolory z tej listy oddaje hołd zarówno przyszłości, jak i przeszłości – wszystko zależy od tego, jak będziesz go stylizować.

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.com.

Calin van Paris
Proszę czekać..
Zamknij