Znaleziono 0 artykułów
06.08.2022

Neutralne płciowo gorsety marki Dion Lee

06.08.2022
(Fot. materiały prasowe Dion Lee)

Wygodne jak podkoszulek, podkreślające sylwetkę jak gorset – neutralne płciowo projekty Diona Lee nosi już supermodelka Gigi Hadid.

Dion Lee zaczął od kolekcji dla kobiet, ale od kilku sezonów stawia na modę neutralną płciowo. I dziewczyny, i chłopaki uwielbiają jego bojówki i skórzane kurtki. Największe emocje wzbudzają jednak gorsety.

(Fot. Getty Images)

Pod wpływem fascynacji konstrukcją i dekonstrukcją w stylu Martina Margieli, Dion Lee połączył klasyczny wzór tank topu, typowo „męskiego” ubrania, z usztywnioną strukturą gorsetu, czyli „kobiecego” ubrania, tworząc wygodną hybrydę. – Połączenie wygody podkoszulka i konstrukcji gorsetu okazało się strzałem w dziesiątkę – mówi Lee.

(Fot. Getty Images)

Gorsety Lee są zaprojektowane tak, aby rzeźbić ciało. – Uwielbiam stelaż, który nie zawsze jest widoczny – mówi projektant. Nosimy gorsety tak, aby były widoczne – czy to ze spodniami z niskim stanem, czy też w połączeniu z naked dress. A co najbardziej Lee zaskoczyło? – Zainteresowanie mężczyzn. Wielu z nich odważyło się włożyć moje gorsety, kontestując tradycyjne zasady mody męskiej. To prawdziwa rewolucja – mówi projektant.

(Fot. Getty Images)

Artykuł po raz pierwszy ukazał sie na Vogue.co.uk.

Alice Cary
Proszę czekać..
Zamknij