Znaleziono 0 artykułów
26.10.2023

Pełnia Księżyca i zaćmienie Księżyca pozwolą nam domknąć nierozwiązane sprawy z przeszłości

26.10.2023
(Fot. Getty Images)

Zaćmienie Księżyca, które ma miejsce podczas pełni w Byku, w sobotę, 28 października 2023 roku, przyniesie pożądane zmiany, zamykając trudny etap w życiu. Warto obserwować zjawisko zaćmienia Księżyca. To zjawisko astronomiczne, które skłania do refleksji.

Październik to intensywny miesiąc pod względem zjawisk księżycowych. Po zaćmieniu Słońca, które przypadło w dniu nowiu, 14 października, pełnia Księżyca – 28 października 2023 roku – będzie towarzyszyć częściowemu zaćmieniu Księżyca o godzinie 22:14. Rozpocznie się o 20:02 i zakończy o 00:26. Będzie widoczne w Europie, Afryce i Australii. – Zaćmienia zawsze są czasem wielkich przemian – mówi Nour Pellé (znana również jako Nour Param Devi). –Przynoszą one chwiejną energię, która może zaburzać nasz umysł i wzniecać emocje. W przeciwieństwie do całkowitego zaćmienia Księżyca częściowe zaćmienie pozwala zobaczyć fragment Księżyca, często o czerwonym kolorze – dodaje joginka.

Częściowe zaćmienie Księżyca kończy cykl

 To jest bardzo potężne zaćmienie, bo zamyka potężny cykl zaćmień, który rozpoczął się pod koniec 2021 r. –kontynuuje Nour Pellé. Jak się od tego czasu rozwijaliśmy? Jak ewoluowało nasze życie? Ten cykl zaćmień ma dostarczyć lekcji, być niczym egzamin końcowy. Coś w naszym życiu może teraz ostatecznie się dopełnić. Pozwólmy odejść temu, co odejść musi. – Jeśli jest coś, co chcielibyście dokończyć, to tygodnie wokół tego zaćmienia to idealny moment do działania – dodaje Nour Pellé. Według niej to również okazja do pogodzenia się ze sobą.

Pełnia Księżyca i zaćmienie Księżyca ułatwiają zrozumienie siebie

– Będziemy musieli uważać, co mówimy i w jaki sposób podchodzimy do innych, bo każdy będzie teraz drażliwy – mówi joginka. Zaleca przekierowanie energii na aktywność sportową albo detoks. Pełnie Księżyca są idealnym czasem do pozbycia się złych nawyków, wibracji i energii. Wykorzystaj ten czas do medytacji, analizy i wyrażenia wdzięczności. Według Nour Pellé ważne jest, aby znaleźć czas na odpoczynek i regenerację. – Praktyki, takie jak medytacja i praca nad rozwojem osobistym, będą teraz szczególnie korzystne. Jeśli masz przed sobą trudną rozmowę, postaraj się zachować kontrolę nad swoim układem nerwowym. Obserwuj, czy walczysz, uciekasz czy czujesz paraliż, bo samoświadomość i obserwowanie momentu, w którym wchodzisz w jeden z tych stanów, może dać ci spokó– mówi Nour. Dzięki twórczym energiom będziesz w stanie lepiej pokonywać przeszkody i realizować swoje projekty.

Pełnia Księżyca i zaćmienie Księżyca przygotowują do zimy

Pełnia Księżyca w październiku nosi nazwę „pełni łowcy” (nazywana również księżycem jesiennym, księżycem opadających liści lub krwawym księżycem). – Ten księżyc oznacza czas przygotowań do zimy z ostatnimi zbiorami i polowaniami – mówi Alexandra Fryda Marty, autorka „Cercles de lune”. Teraz na pierwszy plan wysuwa się intuicja. Na koniec, ponieważ zaćmienie będzie miało miejsce w znaku Byka, który jest elementem Ziemi i symbolizuje kobiecą stronę natury, kluczowe słowa na te dni to zakorzenienie, romantyzm i cierpliwość. A co jest nam teraz potrzebne? Stabilność, komfort materialny i piękno.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.mx.

Marie Bladt
Proszę czekać..
Zamknij