Znaleziono 0 artykułów
01.01.2023

Czas emocji: Najważniejsze zjawiska astrologiczne 2023 roku

01.01.2023
Najważniejsze zjawiska astrologiczne w 2023 roku (Fot. Donaldson Collection / Getty Images)

Nadchodzący rok będzie obfitował w wydarzenia astralne, w tym lunacje, które wpłyną na nasz stan emocjonalny. Od styczniowej pełni w Raku, która obudzi uczucia, przez pokazujący nieznane dotąd perspektywy kwietniowy nów w Byku po niemal przyprawiającą o łzy superpełnię w Rybach.

7 stycznia: Pełnia Wilczego Księżyca w Raku

Rok 2023 rozpocznie z przytupem pełnia Wilczego Księżyca. Satelita Ziemi znajdzie się w znaku Raka już 7 stycznia. Jego opiekunem jest Księżyc – konstelacja wzmocni więc oddziaływanie samej pełni. Rak jest znakiem związanym ze sferą domową oraz z życiem wewnętrznym. W trakcie styczniowej pełni będziemy empatyczni – powinniśmy słuchać naszej intuicji. Poświęćmy czas najbliższym osobom – to może nie być najłatwiejsze zadanie, gdy Słońce znajduje się w znaku Koziorożca. Będzie to oznaczać konieczność wyboru między czasem poświęconym na pracę i rozwój kariery a domem.

21 marca: Nów w Baranie

Wraz z wiosną zarówno Słońce, jak i Księżyc znajdą się w pierwszym w astrologicznym kalendarzu znaku Barana. Oznacza to nowy początek, w tym przypadku głównie w sferze emploi – pragnienie odświeżenia wyglądu, zmiany fryzury albo stylu będzie w tym czasie możliwe do zrealizowania.

20 kwietnia: Nów i zaćmienie Słońca w Byku

Zaćmienia Słońca, w tym wypadku widocznego jedynie na półkuli południowej, umożliwiają domknięcie pewnego etapu. To najlepszy moment, żeby uporać się z problemami pierwszego kwartału 2023 r. To mogą być sprawy finansowe związane z rozliczeniami, a może zamykaniem działalności. Z kolei nów sygnalizuje potrzebę rozpoczęcia nowego etapu działań w materialnej sferze, za którą odpowiada znak Byka. Nad zainicjowanymi działaniami będzie można konsekwentnie pracować do 14 października – czasu kolejnego zaćmienia.

5 maja: Pełnia w Skorpionie z półcieniowym zaćmieniem Księżyca

Pełnia i zaćmienie wzmacniają mroczne strony Skorpiona. Ten znak odpowiada za nieświadomość – podczas majowej pełni mamy szansę uwolnić się od ciążącej nam tajemnicy. Choć nie będzie to łatwe, bo sekret dotyczy seksualności, śmierci, tabu. Nawet najtrudniejsze sprawy łatwiej rozwiązać w konfrontacji z otoczeniem.

1 sierpnia: Superksiężyc w Wodniku

Superksiężyc jest jak pełnia w powiększeniu – satelita znajduje się wtedy wyjątkowo blisko Ziemi. W sierpniowej pełni wejdzie ze znaku Koziorożca w znak Wodnika, wzmagając potrzebę poszukiwań niestandardowych rozwiązań, a wręcz odpowiedzi na pytania natury filozoficznej. Możemy znaleźć nowe grono przyjaciół, z którymi w noc pełni odbędziemy gorącą dyskusję. Zakreślone w ten sposób perspektywy zostaną z nami na długi czas.

31 sierpnia: Superksiężyc w Rybach

Druga pełnia w danym miesiącu to blue moon – pojawia się raz na kilka lat. To jednocześnie druga sierpniowa superpełnia. Ryby nadadzą jej niezwykle emocjonalny charakter – będziemy odczuwać bóle całego świata. Ale też swoje własne, którym musimy poświęcić dużo czasu, dokonać introspekcji, przeanalizować je. Nawet jeśli miałoby to nas kosztować nieprzespaną noc.

14 października: Pierścieniowe zaćmienie Słońca w Wadze

Październikowy nów i zaćmienie Słońca w Wadze z jednej strony przyniosą zamknięcie projektu zainicjowanego wraz z pierwszym, wiosennym zaćmieniem Słońca w znaku Byka, z drugiej, każą wrócić do skomplikowanej atmosfery emocjonalnej, którą wniosło letnie zaćmienie Księżyca w Skorpionie. Jeśli w sierpniu doszło do wyjawienia tajemnic o niebagatelnym wpływie, przede wszystkim w obszarze trwałych związków: lojalności czy  nieplanowanej ciąży, teraz przyjdzie czas na pogodzenie się z konsekwencjami.

28 października: Częściowe zaćmienie Księżyca i pełnia w Byku

Na pierwszy plan znów wysuną się finanse. Aura tej pełni z zaćmieniem oraz bliskość końca roku wymuszą baczną rewizję rozliczeń, podatków, opłat. Konieczna jest pełna transparentność – zwyczajowo w noce bliskie pełni może dokuczać nam bezsenność – będziemy rozmyślać nad budżetem, czy to firmowym, czy domowym. Lepiej nie podejmować decyzji pod bezpośrednim wpływem zaćmienia. Po odczekaniu kilku dni możemy zabierać się za porządki, które pozwolą nam spokojnie oczekiwać końca 2023 r.

Ewa Opałka
Proszę czekać..
Zamknij