Znaleziono 0 artykułów
14.09.2023

Horoskop księżycowy na wrześniowy nów w Pannie

14.09.2023
(Ilustracja: Tomasz Opaliński)

Księżyc znajduje się obecnie w znaku Panny. Już 15 września czeka nas kolejny nów Księżyca. Kto interesuje się astrologią, ten wie, że podczas nowiu w Pannie szykują się wielkie zmiany. Księżyc ma znaczący wpływ na to, w jaki sposób podejmujemy decyzje – czy z lękiem, czy z nadzieją na przyszłość. Dzięki horoskopowi księżycowemu dowiesz się, jakie wyzwania czekają cię w pracy, a jakie w miłości. Oto horoskop księżycowy dla wszystkich znaków zodiaku.

Osoby spod znaku Panny uchodzą za skrajnie pragmatyczne. Ale obdarzone zostały także duchowością, której podstawą jest harmonia między fantazją a rzeczywistością. Księżyc w nowiu w Pannie skłania do autorefleksji, która pomoże stawić czoła wyzwaniom w świecie zewnętrznym. Choć możemy teraz odczuwać niepokój, będzie punktem wyjścia dla nowego rozdziału w życiu.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca tarocistka Klara Pik stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Czas nauki

Karty tarota: Królowa Monet, Umiarkowanie, Giermek Mieczy

Podczas wrześniowego nowiu w znaku Panny niełatwo poradzić sobie z niepokojem. Pomoże koncentracja na pracy twórczej. Symbolizuje ją Umiarkowanie, przeciwieństwo ekscesu. Królowa Monet pokazuje, że pomimo obaw twoja sytuacja jest stabilna, a Giermek Mieczy podpowiada, że wyzwania pomogą ci nauczyć się czegoś nowego.

Zadanie: Jeśli nie możesz zasnąć, wspominając przeszłość i planując przyszłość, pomyśl o ostatnich miesiącach – zrobiłeś krok naprzód.

Byk: Rozsiądź się wygodnie na tronie

Karty tarota: 10 Monet, 2 Pucharów, Cesarzowa

Nów w Pannie sprzyja Bykom, bo motywuje do obliczeń z kalkulatorem w dłoni – w twoich tabelkach wszystko się przecież zgadza. 10 Monet mówi o cieszeniu się wysokim statusem społecznym. Twoje życie uczuciowe wydaje się równie stabilne – tworzysz udany związek (2 Pucharów). Zamykająca układ Cesarzowa (karta odpowiadająca w tarocie znakowi Byka, przywołująca figurę bogini Wenus) nie pozostawia wątpliwości, że jesteś w szczytowej formie.

Zadanie: Rozkoszuj się świętym spokojem.

Bliźnięta: Bezsenność

Karty tarota: 9 Mieczy, 2 Monet, Arcykapłanka

Choć to zwykle pełnia wywołuje bezsenność, tym razem do kłopotów ze snem przyczyni się nów. Przypada on w momencie retrogradacji kilku planet. Choć już 14 września zakończy się retrogradacja Merkurego, wciąż w ruchu wstecznym pozostaje Wenus. To wszystko może przełożyć się na mniejszą tolerancję na stres. 9 Mieczy jasno wskazuje na tendencję do samooskarżeń. Masz poczucie braku stabilizacji finansowej, konieczności wiecznego żonglowania środkami, co pokazuje 2 Monet. Z napięciem poradzisz sobie poprzez uruchomienie intuicji – Arcykapłanka obiecuje głęboki wgląd w samo sedno spraw.

Zadanie: Postaraj się wdrożyć regularną dietę i treningi.

Rak: Wiatr w żagle

Karty tarota: 9 Monet, Księżyc, Mag

Karta 9 Monet sugeruje, że już za chwilę zaczniesz zbierać owoce swojej pracy. Księżyc odnosi się bezpośrednio do fazy lunarnej – nów w Pannie sieje niepokój. Każe zastanawiać się, czy budujesz na wystarczająco solidnym gruncie. Pozorny niepokój uda ci się szybko przezwyciężyć działaniem. Poczujesz bezwzględną samorealizację. Czas zrealizować projekt życia, radzi Mag.

Zadanie: Nów zapowiada wyjście ze strefy komfortu, a tam, podobno, zdarza się magia.

Lew: Przemiana

Karty tarota: Śmierć, Król Buław, Rycerz Monet

Faza Księżyca sprzyja rozliczeniom z przeszłością, po których można zamknąć istotny okres życia. W twoim układzie tarota tę tranzycję symbolizuje karta Śmierci. Wkrótce otworzysz się na nowe wyzwania zawodowe. Przełoży się to szybko na poprawę sytuacji materialnej – Rycerz Monet zwiastuje stabilność.

Zadanie: Zostań mentorem mniej doświadczonej osoby, a nauczysz się dużo o samym sobie.

Panna: Pełnia szczęścia

Karty tarota: Giermek Pucharów, Słońce, Rycerz Pucharów

Choć inne znaki zodiaku mogą ciężko przeżywać nów w Pannie, dla ciebie będzie to złoty czas. Do głosu dojdą dziecięce warstwy twojej jaźni – Giermek Pucharów wskazuje na potrzebę bycia kochanym. W centrum karty Słońca również znajduje się szczęśliwy dzieciak. Karta zapowiada pełne szczęścia chwile, a postępujący za nią Rycerz Pucharów obiecuje pojawienie się na horyzoncie obiektu romantycznych westchnień.

Zadanie: Postaraj się teraz żyć chwilą.

Waga: Precyzyjna konstrukcja

Kary tarota: 8 Monet, 9 Buław, As Buław

Jesteś skoncentrowany na doglądaniu nowego projektu. Karta 8 Monet pokazuje, że doglądasz go jak ogrodnik swoich roślin. Lęk o przyszłość, który przynosi nów w Pannie, ciebie nie dotknie. 9 Buław pokazuje, że będziesz wspierać się na swoim doświadczeniu, także tym negatywnym – nie takie rzeczy już ci się przecież w życiu zdarzały. As Buław zapowiada, że taka postawa pozwoli ci na utrzymanie kontroli.

Zadanie: Spróbuj w przerwach w pracy czerpać przyjemność z życia.

Skorpion: Brak zaufania

Karty tarota: 2 Buław, Pustelnik, 8 Mieczy

W ostatnich tygodniach poczułeś, że twój wielki plan wreszcie ma szansę na realizację. Wydawało się, że znalazłeś właściwą osobę do współpracy (2 Buław). Jednak nów w Pannie wywoła problemy z zaufaniem. Karta Pustelnik oznacza potrzebę skupienia na własnej perspektywie. Niestety zamiast znaleźć proste wyjście z sytuacji, możesz pomyśleć, że tego wyjścia nie masz (8 Monet). Pozostań bardziej otwarty.

Zadanie: Unikaj zafiksowania na negatywnych emocjach.

Strzelec: Odmowa i konfrontacja

Karty tarota: 4 Pucharów, Świat, 7 Buław

Układ kart tarota dla Strzelców pokazuje, że w nadchodzącej fazie Księżyca spróbujesz powstrzymać przemianę. Karta Świat zachęca do otwarcia się na nowe. Jednak poprzedzająca ją 4 Pucharów mówi stanowcze „nie”. Jakbyś nie czuł się jeszcze gotowy na rewolucję albo wątpił w swoje możliwości. 7 Buław pokazuje, że przełamanie impasu odbędzie się poprzez konfrontację. Musisz zmierzyć się z silniejszym od siebie przeciwnikiem.

Zadanie: Nie zwlekaj za długo z podjęciem walki – prokrastynacja może cię tylko przygnębić.

Koziorożec: Tour de force

Karty tarota: 7 Pucharów, 3 Buław, Siła

Nów w Pannie nie zmieni twoich przekonań. Masz już solidnie przygotowany grunt do wprowadzenia w życie nawet najbardziej odważnych pomysłów. O pączkujących ideach mówi karta 7 Pucharów – choć nie wszystkie wydają się realistyczne, warto tym razem pozwolić sobie na fantazjowanie. 3 Buław zapowiada szybkie rozpisanie pracy na role, a Siła – umiejętność przezwyciężenia wszelkich przeszkód.

Zadanie: Zadbaj o siebie przed wyruszeniem w podróż życia.

Wodnik: Otoczony miłością

Karty tarota: 5 Pucharów, Król Pucharów, Głupiec

Rozpoczynająca twój układ kart tarota 5 Pucharów mówi o tym, że obecna faza lunarna przyczyni się do koncentracji na negatywnych doświadczeniach. Nie powinieneś jednak płakać nad rozlanym mlekiem – na horyzoncie niebawem pojawi się osoba, która otoczy cię emocjonalną opieką (Król Pucharów). Dojrzała miłość pozwoli uwolnić twoje stłumione dotąd potrzeby i ujawni odwagę niezbędną do kroczenia w nieznanym kierunku (Głupiec).

Zadanie: Przejrzyj album ze zdjęciami z przeszłości, by odnaleźć fotografie osób, które kiedyś kochałeś.

Ryby: Sprawy doprowadzone do końca

Karty tarota: Rycerz Buław, Sprawiedliwość, 10 Mieczy

Jak wpływa na ciebie energia Księżyca? Nów w Pannie sprzyja patrzeniu w głąb siebie, a Ryby są w tym specjalistkami. Taki wgląd rozbudzi twoje siły witalne, które symbolizuje Rycerz Buław. To pozwoli ci doprowadzić do końca pewne męczące kwestie prawne, z którymi nie miałeś ostatnio siły się konfrontować (Sprawiedliwość). Przygotuj się jednak na to, że dokończenie tego procesu może być męczące – 10 Mieczy mówi o wyczerpaniu, po którym może jednak nastąpić wyłącznie poprawa.

Zadanie: Zachowaj emocjonalny dystans.

Klara Pik
Proszę czekać..
Zamknij