Znaleziono 0 artykułów
16.02.2023

Cięcie na sucho: Klucz do fryzury w stylu lat 70.

16.02.2023
(Fot. Acielle/Style du Monde)

Jeśli zastanawiasz się nad metamorfozą i zafundowaniem sobie modnej grzywki, strzyżenie na sucho może okazać się idealnym wyborem. Na czym polega ten rodzaj cięcia i w jakich wypadkach jest polecany?

Wiesz gdzie dobrze obcinają na sucho?” – spytała mnie przyjaciółka na WhatsAppie, mając najwyraźniej nadzieję, że zwracając się do redaktorki działu urody, uzyska rzetelną poradę fryzjerską. Przyznałam się jej, że tak naprawdę nie wiem, co to jest – poza, jak się domyślałam, strzyżeniem na sucho – i zapytałam ją, czemu akurat życzy sobie takie. „Chcę dobrze przyciąć grzywkę napisała – „Słyszałam, że to najlepszy sposób na uzyskanie pożądanego kształtu”. Kiedy zobaczyłam ją pod koniec tego samego tygodnia, była już dumną posiadaczką grzywki w stylu lat 70., osiągniętej właśnie dzięki strzyżeniu na sucho.

Traf chciał, że ja również miałam zarezerwowaną wizytę u fryzjera Luke’a Hershesona, w tym samym dniu, co moja przyjaciółka. – Tak, to cięcie, które jest zdecydowanie na czasie – potwierdził, gdy go o nie zapytałam. – Obecnie wykonuje ich wiele. Zazwyczaj strzygę podstawę, gdy włosy są mokre, a następnie suszę włosy i ponownie przycinam całość. Ostatnio nawet nie myję włosów w pierwszej kolejności, a zamiast tego od razu strzygę na sucho.

Technika strzyżenia na sucho jest znana od lat, ale właśnie teraz przeżywa swój renesans. Zapewnia look w stylu wash-and-go, który jest teraz bardzo popularny. – Jeśli jesteś osobą, która nie lubi używać suszarki do włosów lub robić czegokolwiek z włosami, cięcie na sucho będzie dla ciebie idealne – mówi Hersheson. – Kiedy włosy są świeżo umyte, zachowują się inaczej. Obcięcie ich na sucho pozwala natychmiast zobaczyć, jak włosy reagują – falują, kręcą się i układają.

To świetna opcja do wypróbowania, gdy chce się podkreślić naturalną teksturę włosów lub wypróbować nową grzywkę po raz pierwszy. Suche cięcie pomaga włosom zachowywać się bardziej naturalnie, ich stylizacja jest bez wysiłkowa, a noszenie bardzo cool. Biorąc pod uwagę, że ostatnio wszyscy mamy obsesję na punkcie włosów z lat 70. i artystycznego nieładu, nie dziwi fakt, że technika ta staje się coraz bardziej popularna. Jedna uwaga: nie jest ona odpowiednią techniką dla osób, które lubią geometryczne, ostre lub graficzne cięcie. To bardziej swobodne podejście do włosów.

Przy użyciu techniki suchego strzyżenia Hersheson wykonał „bazowe” cięcie na moich bardzo długich włosach, wysuszył je, a następnie zabrał się do dalszej pracy, likwidując rozdwojone końcówki. Rezultatem była fryzura znacznie krótsza niż chciałam, ale o konkretnym kształcie, który powstał na bazie naturalnego skrętu moich włosów i ruchu głowy. Muszę się mniej starać, aby ją ułożyć, bo cała fryzura opiera się na cięciu.

Gdzie wybrać się po taką usługę? Warto najpierw dobrze się rozeznać, ponieważ cięcie na sucho powinno być wykonywane wyłącznie przez dobrego eksperta. Moja przyjaciółka wybrała się do Michaela Lendona, dyrektora kreatywnego Avedy, w londyńskiej dzielnicy Holborn, po tym jak zobaczyła jego nazwisko oznaczone na relacji na Instagramie modelki Emmy Louise Connolly. Fryzura Connolly jest godna pozazdroszczenia, za to ja ręczę za doskonałą fryzurę na głowie mojej przyjaciółki. Polecane miejsce można wybrać z listy najlepszych salonów fryzjerskich według brytyjskiego „Vogue’a”

Strzyżenie na sucho w większości dobrych salonów fryzjerskich wciąż zawiera ważny rytuał mycia włosów (wraz z dobrym masażem głowy), z tym że odbywa się ono po, a nie przed strzyżeniem. To idealne połączenie starego i nowego nurtu.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij