Znaleziono 0 artykułów
16.06.2020

Dokument „Można panikować” do obejrzenia za darmo

16.06.2020
(Fot. materiały prasowe)

Film dokumentalny „Można panikować”, w którym prof. Szymon Malinowski nakreśla zatrważające skutki zmiany klimatu, powraca do sieci. Od dziś, 16 czerwca, można oglądać film za darmo na YouTubie.

Producenci zdecydowali się na to, bo dostępny na you tube przez tydzień, dokument Jonathana L. Ramseya cieszył się wielką popularnością. Połączyli siły z Against Gravity, organizatorem Festiwalu Millennium Docs Against Gravity. W efekcie, widzowie znów oglądać film bezpłatnie.

Ograniczony czas wyświetlania podyktowany był wcześniejszą umową Ramsey United i Against Gravity. Organizatorzy postanowili anulować wcześniejsze ustalenia i przywrócić film do sieci, tak aby każdy miał do niego dostęp bez limitu. Jest to gest z obu stron, dla których sprawy klimatu są priorytetowe.

 

Film „Można panikować” powstał z potrzeby serca i poczucia obowiązku, by działać na rzecz planety. Z kolei cykl filmowy Against Gravity propaguje hasło: „Planeta B nie istnieje”. Nie dziwi więc współpraca producentów z organizatorami festiwalu, dla których podnoszący się poziom oceanów i zanikającą bioróżnorodność stanowią temat priorytetowy. – Coraz bardziej upalne lata, coraz mniej śniegu zimą. Płoną lasy, jest coraz bardziej sucho. Brakuje wody. Znikają lodowce w górach. Znika lód morski w Arktyce. Rozmarza zmarzlina. Metan uwalnia się do atmosfery. Topnieją lądolody. Podnosi się poziom morza. Zakwasza się ocean. Giną pszczoły. Zanika bioróżnorodność. Występują coraz silniejsze burze i cyklony tropikalne. Plastik jest wszędzie – zauważa w filmie prof. Malinowski, fizyk atmosfery.

Organizatorzy festiwalu Millennium Docs Against Gravity planują wręczyć prof. Szymonowi Malinowskiemu Nagrodę miesięcznika „Focus” dla Największej Osobowości Festiwalu. Profesor będzie także gościem specjalnym tegorocznej edycji, która odbędzie się między 4 a 13 września.

Więcej informacji na temat filmu można znaleźć pod linkiem

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij