Znaleziono 0 artykułów
30.09.2021

Greta Thunberg: Nie ma planety B

30.09.2021
Greta Thunberg na forum Youth4Climate (Fot. Getty Images)

Od 28 do 30 września w Mediolanie trwa forum Youth4Climate. Pomysły przedstawione przez młodych ludzi z całego świata zostaną przedyskutowane przez polityków odpowiedzialnych za kwestie ekologiczne, a te najciekawsze - przedstawione na październikowej konferencji klimatycznej ONZ w Glasgow. Spotkanie otworzyła Greta Thunberg. Znana z odważnych oraz surowych wypowiedzi na temat stanu ekologicznego naszej planety szwedzka aktywistka skrytykowała powierzchowność rządzących w realizacji zmian polityk klimatycznych. Dodała także, że dotychczasowe działania rządów ocenia jako lata bla bla bla.

Niedawno, Międzynarodowy Zespół ds. Zmian Klimatu opublikował raport, w którym naukowcy stwierdzają, że działalność ludzkości wpłynęła na system klimatyczny tak, że wielu zmian nie da się już powstrzymać. Jak informuje ONZ, do 2030 roku musimy się liczyć ze wzrostem emisji CO2 do atmosfery nawet o 16%.

Greta Thunberg, biorąc udział w młodzieżowej sesji klimatycznej podkreśliła, że siła młodych ludzi polega właśnie na tym, że są oni pełni wiary i determinacji, a te przyjmuje za konieczne w walce o dobro Planety. Myślę, że bycie naiwnym i dziecinnym czasem jest dobre (...) Uważam, że dorośli biorą wiele rzeczy za bardziej skomplikowane, niż są one w rzeczywistości - zaznaczyła. Na szczycie padły już propozycje wprowadzenia do szkół edukacji klimatycznej. Czy możemy zatem mieć jeszcze odrobinę nadziei? W końcu, nadzieja to nie bla bla bla, a zmiany są nie tylko możliwe, ale bezapelacyjnie konieczne, jak podkreśliła szwedzka aktywistka.

Hanna Łopuszyńska
Proszę czekać..
Zamknij