Znaleziono 0 artykułów
30.09.2022

Nowości HBO Max na październik 2022

30.09.2022
(Fot. materiały prasowe)

Oscarowe produkcje z czterech stron świata, nietypowe adaptacje klasycznych powieści i wyczekiwane kontynuacje popularnych seriali – wybieramy tytuły, na które czekamy.

Film „Drive My Car”, premiera: 1 października

 

Dramat japońskiego reżysera Ryûsukego Hamaguchiego otrzymał cztery nominacje do Oscara, z czego Akademia Filmowa nagrodziła go w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny”, a krytycy okrzyknęli trzygodzinny traktat filozoficzny nowym „Parasite”. Doceniony w Cannes „Drive My Car” bywa z produkcją Bong Joon Ho porównywany nie tylko ze względu na podobny krąg kulturowy, lecz także tematykę – przemoc, walkę klas i wyzysk. Warto.

Serial „Jak posłać wszystko w diabły”, premiera: 1 października

Kiedy jej szkolna wycieczka do Włoch na koniec roku szkolnego zostaje odwołana, marzenie Alby (Naira Lleó) o ucieczce od swojego życia oraz podejrzanych interesów, w które zawsze wplątuje ją jej brat, staje się prawie niemożliwe do zrealizowania. Dziewczyna odkrywa jednak, że niektórzy z jej kolegów z klasy potajemnie planują niezwykłą podróż samochodem. Alba obiecuje sobie zrobić wszystko, by wziąć w niej udział.

Film „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, premiera: 1 października

 

Eksperymentalna animacja Mariusza Wilczyńskiego szturmem podbiła wszystkie krajowe festiwale. Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją. Z biegiem lat miasto rozwija się w jego wyobraźni. Gdy jednak zjawiają się w niej nieproszeni goście, postanawia wrócić do prawdziwego życia.

Film „Duma i uprzedzenie, i zombie”, premiera: 2 października

 

Nietypowa adaptacja klasycznej powieści Jane Austen to przykład filmu tak złego, że aż dobrego. Jak można się domyślić, w „Dumie i uprzedzeniu, i zombie” Elizabeth Bennet i pan Darcy (Lily James i Sam Riley) muszą stawić czoła nie tylko miłosnym intrygom, lecz także armii nieumarłych. Kreacje z epoki, kampowe przerysowanie i świetna obsada – oprócz głównego duetu na ekranie zobaczymy Matta Smitha, Charlesa Dance’a i Lenę Headey – czynią z filmu wdzięczny materiał na jesienny seans.

Film „Ludzie”, premiera: 9 października

 

Trzy pokolenia rodziny Blake’ów spotykają się w nowojorskim mieszkaniu młodej Brigid, by razem spędzić Święto Dziękczynienia. Gdy w apartamencie gasną światła, z ukrycia wychodzą rodzinne niesnaski i konflikty. Kameralny thriller psychologiczny Stephena Karama znalazł się na wielu listach najlepszych filmów 2021 r. Po części za sprawą świetnych występów Jayne Houdyshell, Richarda Jenkinsa, Beanie Feldstein i Stevena Yeuna.

Serial „Avenue 5”, sezon drugi, premiera: 11 października

 

Ryan Clark (Hugh Laurie) dowodzi luksusowym statkiem kosmicznym należącym do miliardera Hermana Judda (Josh Gad). Gdy Avenue 5 zbacza z wyznaczonego kursu, a ośmiotygodniowa podróż przeradza się w trwającą osiem lat wyprawę, kapitan próbuje nie stracić głowy i zapanować nad chaosem, który rozpętał się na pokładzie. Czy w drugim sezonie uda mu się naprawić poczynione do tej pory szkody i rozwikłać pasażerskie intrygi? Przekonamy się niebawem. To, co jest pewne, to gwarantowana porcja dobrego humoru.

Film „Najgorszy człowiek na świecie”, premiera: 15 października

 

Nowa komedia (nie)romantyczna Joachima Triera reprezentowała Norwegię w oscarowym wyścigu. „Najgorszy człowiek na świecie” to zapis czterech lat z życia Julie, której 30. urodziny stają się przyczynkiem do zrewidowania jej dotychczasowego życia i związków. Za kreację targanej skrajnymi emocjami bohaterki Renate Reinsve otrzymała Złotą Palmę na festiwalu w Cannes.

Film „Uncharted”, premiera: 16 października

 

Adaptacja kultowej serii gier, która śledzi losy poszukiwacza skarbów Nathana Drake’a (Tom Holland), potomka słynnego odkrywcy sir Francisa Drake’a. Chłopak dowiaduje się, gdzie znajduje się Eldorado, legendarne południowoamerykańskie złote miasto, i rozpoczyna największą przygodę swojego życia.

Serial „Garcia!”, premiera: 28 października

 

Propozycja dla fanów hiszpańskich produkcji. Garcia, superżołnierz stworzony podczas trwania reżimu Franco, spędził 60 lat w śpiączce. Pewnego dnia budzi się nagle w zupełnie innej rzeczywistości. Z pomocą Antonii, młodej dziennikarki, odkrywa spisek, który grozi wciągnięciem Hiszpanii w kolejną wojnę domową. Jak przystało na bohatera, natychmiast rusza ojczyźnie na ratunek. Ironiczna komedia na jesień? Tak, poproszę.

Serial „Biały Lotos”, sezon drugi, premiera: 31 października

 

Pora na europejskie wakacje – w drugim sezonie „Białego Lotosu” bohaterowie będą wypoczywać nie na Hawajach, ale na Sycylii. Zwiastun serialu Mike’a White’a zapowiada powtórkę z rozrywki, czyli opowieść o pozornie beztroskim wypoczynku bogaczy z namysłem klasowym w tle. Miejsce poprzedniej obsady zajmie zupełnie nowy zespół z Theo Jamesem, Tomem Hollanderem i Aubrey Plazą na czele. Dołączy do nich największa gwiazda pierwszego sezonu, czyli jedyna w swoim rodzaju Jennifer Coolidge.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij