Znaleziono 0 artykułów
01.12.2023

Helena Bonham Carter pokazuje, że na czerwonym dywanie najlepiej sprawdza się własny styl

01.12.2023
Helena Bonham Carter w butach na platformie na czerwonym dywanie (Fot. Getty Images)

Bez względu na to, czy w trendach królują minimalizm, czy "nagie sukienki" ona od lat przekonuje, że najważniejsza jest własna wizja mody. I choć dla wielu osób looki Heleny Bonham Carter to kontrowersyjne stylizacje, brytyjska aktorka pokazuje, że także na czerwonym dywanie najlepiej sprawdza się własny styl. Tej zasadzie hołdowała również ostatnio, gdy na specjalny pokaz swojego ostatniego filmu założyła transparentną spódnicę midi i ulubione buty na platformie.

Buntowniczy styl Heleny Bonham Carter

Less is more – ta zasada nie obowiązuje brytyjskiej aktorki, która zarówno na co dzień, jak i na czerwone dywany z chęcią wybiera raczej ekstrawaganckie stroje. Kreacje Heleny Bonham Carter, często bliskie kostiumom granych przez nią ekscentrycznych bohaterek, bazują bowiem na nieoczywistych krojach, wzorzystych elementach i wyszukanych fasonach. Nie przeczy to jednak ogromnej nonszalancji i wyrafinowaniu, którymi aktorka emanuje podczas każdego publicznego wyjścia. Dowodem na to jest jej ostatni look, w którym pojawiła się na londyńskim pokazie filmu „Jedno życie” 30 listopada 2023 roku. Helena Bonham Carter jednoznacznie stanęła po stronie swojego stylu: zdecydowała się na dość klasyczną, czarną spódnicę długości midi, którą zestawiła z typowymi dla siebie akcesoriami.

Stylizacja Heleny Bonham Carter na czerwony dywan? Jedwabna bluzka i buty derby na platformie

Aktorka uwielbiana m.in. za rolę Bellatriks Lestrange w serii filmów o Harrym Potterze połączyła czarną, delikatną spódnicę z dość krótkim gorsetem z rękawem trzy czwarte w modnym w tym sezonie beżowym odcieniu. Bluzkę zdobioną czarną wstęgą wokół kołnierza oraz spódnicę w tym samym kolorze zestawiła z wiązanymi na kokardę derbami na platformie, które również utrzymane były we wspomnianej kolorystyce. Całą stylizację uzupełniły cienkie rajstopy oraz typowa dla Bonham Carter biżuteria w postaci srebrnego naszyjnika zdobionego cekinami oraz wiszących kolczyków z burgundowym diamentem. Kwintesencją looku był makijaż i fryzura, które przypominały wizerunek aktorki z wielkiego ekranu. Gwiazda postawiła bowiem na różowe akcenty oraz wysoko upiętego, luźnego koka.

Helena Bonham Carter w butach na platformie na czerwonym dywanie (Fot. Getty Images)

Własna wizja mody Heleny Bonham Carter: W tym szaleństwie jest metoda

Helena Bonham Carter uwielbia wielowarstwowe stylizacje, co potwierdza m.in. jej ostatni look z asymetryczną granatową spódnicą z różowymi akcentami w roli głównej. Wspomniany element garderoby w tamtym przypadku zestawiony został jednak z odważniejszymi, znacznie barwniejszymi dodatkami, co jest dowodem na to, że stylizacja aktorki z pokazu „Jednego życia” to mimo wszystko jedna z jej spokojniejszych propozycji.

Zobacz także:

Aleksandra Lipka
Proszę czekać..
Zamknij