Znaleziono 0 artykułów
27.02.2021

Horoskop na lutową pełnię 2021

27.02.2021
(Il. Tomasz Opaliński)

Ostatnia pełnia astrologicznego roku nieprzypadkowo wypada w Pannie, znaku transcendencji. Zmęczeni retrogradującym Merkurym i minionym rokiem wreszcie doznamy katharsis.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Muzykanci z Bremy 

Karty: Śmierć, 5 Monet, 4 Buław 

Śmierć to karta wielkiej transformacji. Możesz odczuwać dyskomfort lub wręcz przeciwnie, z nadzieją poddać się procesowi przemiany. 5 Monet ujawnia rys niepokoju, który zabarwia twoje różowe okulary na brązowo. Niewykluczone, że sytuacja, w której się znajdujesz, rzeczywiście pozbawiona jest szans na powodzenie, a może to tylko ostatni zakręt przed kolejną prostą. Pracuj nad kontaktami z grupą, dostrzeż grono przyjaciół i wielbicieli, dla których niezależnie od CV, zawsze będziesz najpotężniejszym mocarzem we wszechświecie. Z 4 Buław nigdy nie czeka cię banicja.
Zadanie: Zrób porządek w lodówce. Myśl o duchowej strawie.

Byk: Oliwienie mechanizmów

Karty: Słońce, 9 Mieczy, 8 Monet

Słońce i 9 Mieczy kontrastują ze sobą. Pierwsza karta obiecuje stan wiecznego zaopiekowania, druga rysuje obraz brutalnego zderzenia z rzeczywistością. Zastanów się, czy pod przykrywką epikurejskiej sielanki nie buzuje lawa nierozwiązanych emocjonalnych problemów. Jeśli chcesz czerpać z życia przyjemność, okaż szacunek trudom, przez które przeszedłeś. 8 Monet jest kartą metodycznej pracy. Radość życia to nie perpetuum mobile, lecz młyn, który codziennie trzeba wprawić w ruch.
Zadanie: Pozbądź się ubrań, w których czujesz się jak niedołęga.

Bliźnięta: Jak przesadzać stare drzewa

Karty: Król Monet, Rydwan, 8 Buław

Nawet jeżeli wzorem Króla Monet czujesz, że twój dom jest przedłużeniem ciebie, przygotuj się na eksplozję. Rydwan to potrzeba zmiany, ruchu, rozmachu. Zaprowadzenie w życiu porządku może tym samym oznaczać zrobienie bałaganu – chaotyczną przeprowadzkę, nowy związek lub długo wyczekiwaną awanturę. 8 Buław nadaje tym wydarzeniom rysu radośnie ostatecznego lub ekstatycznie inicjującego. To nie ty zapuściłeś korzenie, a co najwyżej twoje buty. Rozsupłaj sznurowadła i biegnij na bosaka.
Zadanie: Przesadź rośliny do nowych doniczek. Przemaluj chociaż jedną ścianę w mieszkaniu. Wyrzuć jeden mebel.

Rak: Rytuał przejścia

Karty: 3 Pucharów, Król Monet, 8 Buław

Posprzątaj dziecinny pokój – rozstań się z amuletami, które nie pozwalają ci dorosnąć. W twoim przypadku są to słodkie wspomnienia – uczucie jedności i wsparcia. Mówi się, że optymalne dzieciństwo jest przezroczyste, powinno pozwolić ci żyć w teraźniejszości, bez kotwicy sentymentów. 3 Pucharów, według jednej z tradycji, przedstawia dwoje osób, których uczucie wytwarza trzeci byt, nową jakość, rozumianą jako dziecko. Może się zdarzyć, że twoje własne potomstwo staje się dla ciebie wytrychem do przeszłości. Może to też być rodzeństwo lub przyjaciele od kołyski. Król Monet mówi bez ogródek: czas pisać historię z perspektywy dnia dzisiejszego. 8 Buław zachęca cię do głośnego obwieszczenia końca przedłużonego okresu dojrzewania.
Zadanie: Kup ulubiony smakołyk z dzieciństwa, małą zabawkę albo zdjęcie idola i zakop głęboko. 

Lew: Trygław rozszczepiony

Karta: Królowa Buław, Rycerz Mieczy, Król Monet

Wokół wyrazistej Królowej Buław tłoczyć się będą mniej jaskrawe salonowe zwierzęta – Rycerz Mieczy, intelektualista pozbawiony taktu, i Król Monet, lekki nudziarz. Każda z tych trzech postaci to emanacja twoich potencjałów i niesionych przez nie zagrożeń. Niech pełnia w Pannie pomoże ci ustalić, z którą stroną utożsamiasz się teraz bardziej. Czy naczelną wartością jest dla ciebie popularność, czy rozwój intelektualny, czy bezpieczeństwo finansowe. Zostań przy swoim wyborze na dłużej.
Zadanie: Wypucuj na wysoki połysk wszystkie lustra i powierzchnie odbijające twój obraz. Garnki również.

Panna: Miłe dobrego początki

Karty: 8 Mieczy, Giermek Buław, 9 Monet

8 Mieczy ujawnia wyuczony defetyzm. Wszyscy znamy te chwile, kiedy na siłę szukamy potwierdzenia z zewnątrz tak, jakby dla naszej wiarogodności niezbędni byli świadkowie. Skoro znasz ten mechanizm, pożegnaj się z nim. Giermek Buław niesie energię nowości. Buławy w tarocie mówią o głodzie życia, a Giermkowie o wszystkim, co obiecujące. 9 Monet daje ci skarbiec możliwości. 
Zadanie: Wymień przynajmniej jedną parę starych butów na nowe.

Waga: Wszystko złoto, co się świeci

Karty: Królowa Buław, 3 Monet, Giermek Pucharów

Królowa Buław, twoje superego, ma teraz 15 minut nie sławy, a na spuszczenie z tonu. 3 Monet ukazuje bardzo potrzebę obalenia hierarchii. Czujesz, że godząc się na podziały, zaprzeczasz pierwotnym potrzebom serca. Giermek Pucharów kieruje się emocjami. Wypuść na światło dzienne swoją bardziej uczuciową postać. 
Zadanie: Wygospodaruj mały zakątek, rodzaj ołtarzyka, na drobne śliczności dla swojej delikatnej strony. Kup świeczkę pachnącą bawełną.

Skorpion: Obowiązki rodzicielskie

Karty: Kochankowie, 5 Monet, Papieżyca

Jakimś cudem między Kochanków a Papieżycę wcisnęło się mizerne 5 Monet, zasadnicze pytanie brzmi jednak, skąd Kochankowie i Papieżyca znaleźli się w tym samym pokoju? Kochankowie to poczucie przynależności, a Papieżyca, patronka słabych, pominiętych, wzgardzonych, wie, że nic nie przychodzi łatwo. 5 Monet, karta ubóstwa, czyli próby, działa tu jak rysa na perfekcyjnym obrazku. Niezbędna, by dać temu obrazkowi głębszą, duchową wartość. Studzi entuzjazm Kochanków, by dać przestrzeń skupieniu Papieżycy.
Zadanie: Uporaj się z formalnościami tak, by twoje relacje z ludźmi mogły być już tylko osobiste.

Strzelec: Narcyz i Złotousty

Karty: Rycerz Mieczy, 9 Pucharów, 7 Monet

Podobne artykuły12 znaków zodiaku: StrzelecPola Godot 9 Pucharów uchodzi za kartę spełnionych życzeń. Rycerz Mieczy to zapowiedź kłótni, a jednocześnie niepodważalny dowód twojej błyskotliwości. Podczas pełni odpuść przerośnięte ambicje. Nie ma co psuć harmonijnie rozwijającej się kariery, która w tym momencie jest dobra taka, jaka jest. 9 Pucharów jest w tarocie jak złota rybka. 7 Monet ułatwi ci wyciszenie furii Rycerza Mieczy. Niech twoim kompasem będzie zadowolenie z tego, co już się osiągnęło.
Zadanie: Uporządkuj nieprzeczytane książki w piramidę. Od teraz musisz przeczytać jedną tygodniowo, aż wszystkie znikną.

Koziorożec: Spójrz na burzę lewym okiem

Karty: Śmierć, 2 Mieczy, 4 Buław

Kluczem do szczęścia jest spojrzenie w odpowiednią stronę. Śmierć i 2 Mieczy mówią o konieczności postawienia świętego spokoju ponad wszystko. Przy takim zestawieniu kart cele, które sobie obrałeś, mogą wydawać się nieosiągalne. Podpowiem, że odpowiednio dozowany eskapizm działa jak balsam. 4 Buław zapewnia o istnieniu miejsca, w którym jesteś mile widziany – bezpieczna zatoka, która z czasem może zmienić się w kwitnący port.
Zadanie: Zmień zagracony kąt mieszkania w pedantyczną świątynię dumania. Tylko ty możesz mieć tam wstęp.

Wodnik: Stany zjednoczone

Karty: Gwiazda, 2 Monet, 2 Pucharów

Gwiazda to jedna z najbardziej pozytywnych kart w całej talii tarota, jednocześnie jest to karta przypisana Wodnikowi. To wyraźny sygnał, że powróciłeś do źródeł. 2 Monet jest kartą utrwalania, ale w kontekście łączenia przeciwności, np. życia lub interesów dwóch osób czy firm. 2 Pucharów popiera twoje wybory. Idź i rób, co swoje – kochaj, przyjaźnij się, podpisuj umowy.
Zadanie: Wyrzuć z serca wszelkie wątpliwości. Zapomnij o niezrealizowanych planach, skasuj niewysłane e-maile, przestań obserwować nic niewarte konta na Instagramie. 

Ryby: Nie zapomnij o mnie

Karty: 8 Pucharów, Król Mieczy, Księżyc

Podobne artykuły 12 znaków Zodiaku: RybyPola Godot Dorastasz do decyzji o rozstaniu. Może to nie być definitywne rozstanie z romantycznym partnerem. 8 Pucharów to karta żałoby nad potencjałami, których nie ma się już potrzeby wykorzystać, natomiast Król Mieczy rozsądza spory, w tym i spory rozwodowe (przypominam, rozwód może być czysto symboliczny). Poza emocjonalną odpornością przyda ci się również szczypta zimnego racjonalizmu. Na zakończenie Księżyc, karta odpowiadająca znakowi Ryb, a oprócz tego karta marzeń sennych, wizji i podświadomości, unaocznia konieczność wybrania własnej, niewydeptanej jeszcze ścieżki. Pamiętaj, że będąc ze sobą, jesteś w świetnym towarzystwie.
Zadanie: Porządki muszą dotyczyć rozrachunków międzyludzkich. Jeśli brak ci czasu lub chęci na osobiste spotkania, wysmaruj każdemu piękny, kaligrafowany list.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij