Znaleziono 0 artykułów
17.03.2023

Miss Clara by Nobis: Secesyjna architektura w skandynawskiej interpretacji

17.03.2023
Fot. Materiały prasowe

Cichy, spokojny i jednocześnie pulsujący kreatywną, artystyczną energią. Sztokholm to fascynujące miasto, które wyróżnia się na tle europejskich metropolii. Aby w pełni poczuć jego wyjątkowość, warto zatrzymać się w niezwykłym miejscu. Takim jak stylowy i komfortowy hotel Miss Clara by Nobis.

Skandynawia to od kilku lat jeden z najmodniejszych kierunków podróży. I nic dziwnego, bo miasta takie jak Sztokholm mają odwiedzającym wiele do zaoferowania. Choć na pierwszy rzut oka spokojny, przy bliższym poznaniu zachwyca mnogością inspiracji, kreatywną energią oraz dynamiką. Muzeum Nobla, butiki młodych projektantów, a przede wszystkim wyjątkowa architektura czynią ze Sztokholmu idealną lokalizację na weekendowy lub dłuższy wyjazd. Gdzie się zatrzymać, aby poczuć historycznego ducha miasta i jednocześnie zapewnić sobie komfort, najwyższą jakość i lokalny koloryt? Znajdujący się w zachwycającym, secesyjnym budynku w sercu Sztokholmu Miss Clara by Nobis to hotel, który przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym gościom.

Fot. Materiały prasowe

Stara szkoła, młody duch

Otwarty w 2013 roku Miss Clara by Nobis zachwyca już od pierwszego spojrzenia. Wprawne oko rozpozna secesyjną architekturę w najlepszym wydaniu. Budynek mieszczący dziś hotel powstał w 1910 roku jako siedziba szkoły dla dziewcząt. To właśnie od imienia charyzmatycznej i niezwykle otwartej jak na ówczesne czasy dyrektorki placówki Clary Strömberg, będącej m.in. pionierką edukacji seksualnej, hotel wziął swoją nazwę. Z kolei Gert Wingårdh, jeden z najznamienitszych szwedzkich architektów, zadbał o to, aby secesyjną architekturę przełożyć na język współczesnego, mieszczącego 92 butikowe pokoje hotelu. Powiedzieć, że świetnie wywiązał się ze swego zadania, to nie powiedzieć nic.

Miss Clara by Nobis zaprasza swoich gości do serca Sztokholmu. Tętniące twórczą energią miasto można podziwiać z okien wychodzących na Sveavägen – najbardziej kosmopolityczny bulwar stolicy. Zlokalizowane na poziomie ulicy restauracja oraz bar witają zarówno gości, jak i mieszkańców Sztokholmu. Ci pierwsi znajdą też przesycony atmosferą art nouveau luksus oraz komfort w hotelowych pokojach. Nawiązujące do ducha szkoły subtelne linie łączą się w wystroju wnętrz z owocami pracy najlepszych szwedzkich rzemieślników. Projekt w dużej mierze przekłada historyczną przeszłość budynku na współczesny język. Nie stroni też od innowacji.

Fot. Materiały prasowe

Utrzymane w minimalistycznym, skandynawskim stylu jasne i przestronne pokoje pozwalają grać pierwsze skrzypce architektonicznym perełkom, takim jak wysokie sufity, ogromne okna oraz spiralne schody. Szczególny nacisk położono na wysokiej jakości detale – od najwyższej klasy łóżek z Bed Factory przez oświetlenie firmy Örsjö aż po tradycyjne szwedzkie rzemiosło. Dzięki współpracy z Tärnsjö Garveri – jedną z nielicznych garbarni w Europie barwiących skórę ekstraktami z drzew zamiast szkodliwego dla środowiska chromu – w całym hotelu można znaleźć detale wykonane z wytrzymałej, a jednocześnie niezwykle wyrafinowanej skóry, stanowiące podstawę neutralnych wnętrz.

Fot. Materiały prasowe

W pokojach zastosowano współczesne innowacje projektowe, z których słyną skandynawscy architekci. Umożliwiają one gościom bardziej elastyczne korzystanie z przestrzeni. Na przykład poprzez wykorzystanie łóżka i głębokich wnęk okiennych jako alternatywnych przestrzeni do pracy, spotkań towarzyskich czy relaksu.

W rytmie miasta

Miss Clara by Nobis to nie tylko miejsce chętnie wybierane przez międzynarodowych gości. Znajdujące się na poziomie ulicy hotelowe restauracja oraz bar przyciągają też inspirujących mieszkańców. – Myślę, że to wielki zaszczyt dla naszego hotelu, że staliśmy się ulubionym miejscem spotkań ludzi z branży kreatywnych. To była wizja, którą mieliśmy od początku i która jest trudna do zrealizowania. Nie sposób tego osiągnąć, będąc modnym, ale jest to możliwe dzięki prawdziwej jakości, indywidualnej obsłudze i skrupulatnej dbałości o szczegóły – wyjaśnia Joachim Olausson, dyrektor zarządzający Miss Clara by Nobis.

Fot. Materiały prasowe

Lokal Miss Clara Restaurant sprytnie żongluje pomiędzy międzynarodowymi daniami w stylu brasserie a klasykami kuchni szwedzkiej, stawiając na sezonowe, ekologiczne produkty od lokalnych producentów. O podniebienia dba ceniony szef kuchni Daniel Guest. Nastrój tej części hotelu stwarza idealne warunki do nieformalnych spotkań, biznesowych kolacji czy lunchów oraz relaksu w gronie rodziny i przyjaciół.

Fot. Materiały prasowe

Połączona z salonem i lobby część barowa z wysokiej jakości szwedzkim wapieniem i naturalną skórą jest również świetnym przykładem stylowego skandynawskiego wzornictwa. Swobodne zestawienie prostych mebli i nawiązań do secesyjnej historii budynku podkreślają okazałe filary i nisko zawieszone oświetlenie.

W Miss Clara można też spróbować znakomitej neapolitańskiej pizzy. Przygotowuje ją gwiazda gastronomii, siła napędowa wielu najlepszych sztokholmskich restauracji – Alessandro Catenacci. Jego filozofia łączy to, co najlepsze z włoskiego dziedzictwa: wyjątkowe podejście do doskonałego jedzenia i bystre oko, wyczulone na najwyższą jakość, oraz prawdziwą skandynawską powściągliwość. W pizzerii Giro możemy więc rozkoszować się najlepszą pizzą w Sztokholmie, wypiekaną wyłącznie z najwyższej jakości świeżych składników, wspartych wiedzą pizzaioli bezpośrednio ze słynnej Da Michele w Neapolu.

Fot. Materiały prasowe

Idealnym zakończeniem dnia będzie koktajl wypity na hotelowym tarasie, zlokalizowanym na piątym piętrze obiektu. Roztacza się z niego spektakularna panorama Sztokholmu, a wpadające przez przeszklone ściany słońce i światło księżyca tworzą magiczny nastrój.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij